Wintersoep met wortelen en pastinaak is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: witte knolraap in blokjes, preistengels in blokjes en wortelen in blokjes.
Wintersoep met wortelen en pastinaak is een echte aanrader voor aan tafel. De combinatie van witte knolraap, preistengels en wortelen maakt het verschil. Klaar in zo'n 40 minuten, goed voor 4 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 500 g witte knolraap (pastinaak) in blokjes
- 2 preistengels in blokjes
- 2 wortelen in blokjes
- 3 el boter
- 800 ml groentebouillon
- 1 el gehakte marjoleinblaadjes
- 1 el gehakte peterselie
- enkele takjes verse marjolein
- 1/4 tl karwij
- 1 tl kerriepoeder
- naar smaak peper - zout
Bereidingswijze
- Schil, was en reinig knolraap, wortelen en wortelpeterselie en snijd in hapklare blokjes of schijfjes. Reinig en was de prei en snijd in ringen.
- Bruineer knolraap, wortelen en wortelpeterselie in een pan in hete boter, voeg kerrie en karwij toe, bruineer deze even mee, giet er dan de bouillon over en laat alles afgedekt ca. 20 minuten sudderen. Voeg dan de prei erbij en laat alles nog ongeveer 10 min. koken tot de groenten gaar zijn. Kruid met zout en peper, breng op smaak met marjoleinblaadjes en serveer de soep gegarneerd met peterselie en marjoleintakjes.
Bron: Njam.tv
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Wintersoep met wortelen en pastinaak?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Wintersoep met wortelen en pastinaak te maken?
Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Wintersoep met wortelen en pastinaak?
Wintersoep met wortelen en pastinaak hoort bij de Belgische keuken.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.