Snijbiet gesauteerd a la Catalana

Bijgerechten Groenten Vergeten Groenten

Maak favoriet 0
Delen: Pinterest
Snijbiet gesauteerd a la Catalana, AI-gegenereerde illustratie

Snijbiet gesauteerd a la Catalana is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 3 personen. Belangrijkste ingrediënten: snijbiet, extra virgin olijfolie en rozijnen.

  • Bereidingstijd 40 minuten
  • Aantal personen 3
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Snijbiet gesauteerd a la Catalana is dat bijgerecht dat de show stiekem steelt. Snijbiet, rozijnen en knoflook: samen vormen ze een smaakvol geheel. Klaar in zo'n 40 minuten, goed voor 3 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 450 gram (schoongewicht) snijbiet, zonder dikke stelen
  • 1 el extra virgin olijfolie
  • extra 1 el extra virgin olijfolie
  • 2 el rozijnen
  • 1 teentje knoflook gepeld maar heel gelaten
  • zout
  • pijnboompitten naar smaak

Bereidingswijze

  1. 1. De rozijnen 10 minuten weken in warm water, afgieten en droogdeppen met keukenpapier.
  2. 2. Breng ondertussen een pan met water en1 eetlepel olijfolie en wat zout aan de kook. Voeg de snijbiet toe en laat ong 15 minuten koken of zo lang dat de groente naar jouw smaak bijna gaar is.
  3. 3. Laat de snijbiet goed uitlekken en druk het kookvocht zoveel mogelijk eruit. Hak de groente dan grof. De pan van binnen afdrogen of bij nr. 4 een andere pan nemen.
  4. 4.Plet het teentje knoflook licht met een lepel en verhit de extra el olijfolie in de pan met het teentje knoflook erin. Duw telkens met de achterkant van een houten lepel op het teentje zodat dat aan alle kanten snel bruin is. Gooi de knoflook dan weg.
  5. 5. Doe dan de pijnboompitten in de pan en sauteer ze snel tot goudgeel. Pas op dat ze niet aanbranden.
  6. 6. Nu de gehakte snijbiet en de uitgelekte rozijnen en zout toevoegen, goed mengen en alles ong 5 minuten al roerend laten sauteren.

Bron: De Spaanse Keuken. Penelope Casas

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Snijbiet gesauteerd a la Catalana?

Dit recept is voor 3 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Snijbiet gesauteerd a la Catalana te maken?

Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Snijbiet gesauteerd a la Catalana?

Snijbiet gesauteerd a la Catalana hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.