Romige spinazie uit de oven is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: eieren, knoflook en cherrytomaatjes.
Romige spinazie uit de oven is precies het soort hapje waarmee je gasten inpalmt. Eieren en knoflook: samen vormen ze een smaakvol geheel. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 500 gr.spinazie
- 3 eieren
- 2 teentjes knoflook
- 1 ui
- 30 gr.vloeibare margarine
- 150 ml.slagroom
- 10 cherrytomaatjes
- peper,zout
Benodigdheden
- Oven
- Keukenmachine
Bereidingswijze
- was de spinazie en laat deze uitlekken.hak de spinazie wat kleiner.Pureer de spinazie met de keukenmachine.Voeg tijdens het pureren de eieren en de ontvelde teentjes knoflook toe.Snipper de gepelde ui.Wrijf de binnenkant van een vuurvaste ronde schaal in met 10 gr.margarine.Verwarm de oven voor op 180C.verhit 20 gr.boter in een koekepan en bak de gesnipperde ui in 10 min.glazig en zacht.Roer de gebakken ui en de slagroom door het spinaziemengsel.Breng het op smaak met peper en zout.Schep het mengsel in de vuurvaste schaal.Bak het spinaziegerecht ca.30 min.in de oven.Garneer met gehalveerde tomaatjes.
- Lekker hierbij is warm stokbrood of ciabatta.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Romige spinazie uit de oven?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Romige spinazie uit de oven te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Romige spinazie uit de oven?
Romige spinazie uit de oven hoort bij de Hollandse keuken.


Ook toevallig,dit recept heb ik gisteren ook ook ingestuurt.Corrie.
heerlijk
Heb dit bereid, maar het
is zoveel subtieler van
smaak als je het bereidt
met boter, i.p.v. namaak-
boter. Je weet niet wat
je proeft. Overigens een
heerlijk recept.
kan er ook iets anders ipv slagroom gebruikt worden? We hebben een pond spinazie over en wensen dit niet weg te gooien. Denk aan de hongerigen in de wereld. Maar de slanke lijn is natuurlijk ook belangrijk. vriendelijke groet,
Atie