Pasta met roomsaus

Avondeten & hoofdgerechten Pasta & rijst

Delen: Pinterest
Pasta met roomsaus, AI-gegenereerde illustratie

Pasta met roomsaus is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: dikke uien, courgette en paprika.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Pittig
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Pasta met roomsaus is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Dikke uien en courgette: samen vormen ze een smaakvol geheel. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.

Ingrediënten

  • 300-400 gr. gesneden schouderham
  • 150 gr. katenspek
  • 150 gr. ontbijtspek
  • 2 dikke uien
  • 1 courgette
  • 75 gr. geraspte kaas
  • 1 paprika (kleur maakt niet uit)
  • 2 flesjes kookroom
  • 500 gr. pasta ( liefst pijpmacaroni of tagliatelle)
  • zout en peper
  • beetje nootmuskaat
  • wat olijfolie

Benodigdheden

  • Koekenpan

Bereidingswijze

  1. Als eerste gaan we de schouderham in stukjes snijden; daar deze al gesneden zijn, kun je de lapjes op elkaar leggen en er eerst reepjes van maken en vervolgens blokjes. In een bakje klaarzetten, hetzelfde met het katenspek en het ontbijtspek. Snij de uien ook in blokjes, dan de paprika en ook de courgette in kleine blokjes en afzonderlijk van elkaar in bakjes doen.
  2. Vervolgens nemen we de koekenpan, doen er wat olie in en bakken de katenspek samen met het ontbijtspek aan. Hier kun je de stukjes ook gelijk losroeren, want als je de plakjes op elkaar hebt laten zitten met snijden, worden het blokjes en we willen losse "velletjes" hebben. Na een minuut of 2 doen we de schouderham er ook bij en laten deze 1 à 2 minuten meebakken op gemiddeld vuur.
  3. We pakken nu de sauspan en gieten het vleesmengsel hierin. Zorg er wel voor dat er ook een beetje olie meegaat. Zet deze pan op het kleinste vuur, zodat alles warm blijft.
  4. Vervolgens bakken we in de koekenpan de uien glazig, doen dit bij het vlees en roeren het geheel gelijk om ( Dit blijven we tussendoor de hele tijd even doen om aanbakken tegen te gaan).
  5. Vervolgens bakken we de paprika stukjes en als ze een een beetje gaar beginnen te worden doen we deze ook bij het mengsel.
  6. Ook doen we het met de courgette, eerst in de koekenpan en als deze lekker gebakken is bij het mengsel erbij gieten.
  7. Intussen zetten we de pan voor de pasta met water op en koken de pasta gaar volgens aanwijzingen op de verpakking.
  8. De koekenpan is nu niet meer nodig.
  9. We mengen de ingrediënten met elkaar goed door, nemen de flesjes kookroom en gieten dit er ook door. Vervolgens verwarmen we het geheel een minuut of 2 en voegen er vervolgens de geraspte kaas bij. Roer dit goed door zodat de kaas smelt en zo de saus wat bindt. Wordt de saus te dik, doe er dan wat water bij en verwarm het geheel dan nog 1 à 2 minuten extra.
  10. Voeg voor de smaak wat zout, peper en nootmuskaat toe en de saus is klaar.
  11. Je kunt ervoor kiezen om het apart op te dienen maar kunt de pasta ook al met de saus vermengen. Dit maakt niet uit en is allebei even lekker.
  12. Zorg wel dat je de pasta hebt laten schrikken met handwarm water, dit om plakken tegen te gaan.
  13. Eet smakelijk.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Pasta met roomsaus?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Pasta met roomsaus te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Pasta met roomsaus?

Pasta met roomsaus hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

9 reacties

  1. Ja inderdaad Gerda,net echt. !! fijne dag Hans:):):)

  2. Hi. Op de een of andere manier trekt dit me erg gaan, dus ga het bereiden.
    Het is inderdaad niet DE pasta carbonara, maar ik ga het maken.
    Je hoort van mij.
    Succes Hans:):)

  3. Wat maakt het ook uit, het beestje hoeft maar een naam te hebben; weet je wat ik verander het in pasta met roomsaus, is dat beter??

  4. Oke,

    dan is dit mijn versie van carbonara; geen echte dus maar een eigentijdse,geheel eigen smaak enzo….:):):)

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.