Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade

Hoofdgerechten Vlees

Delen: Facebook Pinterest
Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade — AI-gegenereerde illustratie

Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 150 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: varkenshammetjes van, stronkjes witloof en nieuwe aardappelen.

  • Bereidingstijd 150 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Zin in iets uit de Belgische keuken? Met Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade haal je die smaken zó bij jou thuis. Varkenshammetjes en stronkjes witloof spelen hier de hoofdrol. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • 4 varkenshammetjes van +/- 150 g
  • 40 g boter
  • 4 stronkjes witloof
  • 500 g nieuwe aardappelen
  • 1 eetlepel gesneden bieslook
  • 1 flesje kriekbier
  • 2 eetlepels honing
  • 1 eetlepel grove mosterd
  • 2 eetlepels mayonaise

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Verhit de boter in een ruime pan en schroei de hammetjes kort toe. Giet er een weinig bier over, dek af en laat in de oven garen gedurende 2 uur op 140°. Overgiet regelmatig met kriekbier. Meng ondertussen de honing en de mosterd en strijk er de hammetjes mee in, terwijl ze in de pot zitten. Laat de jus rond de hammetjes op een zacht vuur inkoken tot deze stroperig is. Lak het vlees verschillende keren met deze jus. Kook ondertussen de aardappelen beetgaar in lichtgezouten water. Snijd het witloof fijn en meng het met de bieslook en de mayonaise. Serveer de sneetjes van de hammetjes op warme borden en lepel er de overblijvende jus langs. Dien op met de aardappelen en de witloofsalade
.

Bron: kwaliteitsvlees.be

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade te maken?

Reken op ongeveer 150 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade?

Gelakt hammetje met jus van kriekbier en witloofsalade hoort bij de Belgische keuken.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter