Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid

Avondeten & hoofdgerechten Vis & zeevruchten

Maak favoriet 1
Delen: Pinterest
Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid, AI-gegenereerde illustratie

Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: zeewolffilets van 200 g, kleine courgette en kerstomaten.

  • Bereidingstijd 40 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid combineert eenvoud met volop smaak. Zeewolffilets en courgette spelen hier de hoofdrol. In zo'n 40 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 4 zeewolffilets van 200 g
  • 1 kleine courgette
  • 3 kerstomaten
  • 100 g boontjes
  • 100 g bonenkruid
  • olijfolie
  • azijn (aceto-balsamico)
  • Provençaalse kruiden
  • radijsjes (Japanse radijs of daikonkers)
  • peper en zout
  • als garnituur:
  • 1 vel brique deeg
  • 1 eigeel
  • maan- en sesamzaadjes

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Reinig de boontjes (verwijder de vliesjes en puntjes), blancheer ze in kokend water en laat ze schrikken onder koud water.
  2. Gaar het bonenkruid in olijfolie, kruid met peper en zout, druk door een zeef en laat koud worden. Vermeng er enkele druppels aceto-balsamico door en enkele in reepjes gesneden boontjes.
  3. Snij de courgette en de tomaten in dunne plakjes en bak ze aan weerszijden in een tefalpan. Kruid met peper, zout en Provençaalse kruiden.
  4. Wentel de zeewolffilets in olijfolie, gekruid met Provençaalse kruiden, en kleur ze op de grill in ruitjespatroon. Plaats de geroosterde vismoten op een bakplaat, kruid met peper en zout en laat ze ongeveer 5 minuten verder garen in de oven op 180° C.
  5. Garnituur: wrijf een vel brique deeg in met eigeel, kruid met peper en strooi er maan- en sesamzaadjes over. Bak ze inde oven 1 minuut op 180°C.
  6. Schik de plakjes tomaat en courgette dakpansgewijze in het midden van het bord. Verdeel de boontjes erover. Schik de gegrilde zeewolfmoot erop en garneer met het brique deeggebakje. Lepel de bonenkruidvinaigrette er rond afwisselend met de radijsjes.

Bron: vishandel Vandermaesen

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid te maken?

Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid?

Gegrilde zeewolf met courgette en kerstomaat in een vinaigrette van bonenkruid hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.