Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: pladijsfilet, fijngesneden sjalot en cider.
Deze Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider laat je proeven waarom de Belgische keuken zo geliefd is. Alles draait om pladijsfilet en gekookte ham. Klaar in zo'n 45 minuten, goed voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 600 g pladijsfilet
- 200 g gekookte ham in reepjes gesneden
- 1 fijngesneden sjalot
- 1 fles cider (75 cl)
- 4 raapjes
- boter
- peper en zout
Benodigdheden
- Oven
Bereidingswijze
- De pladijsfilets goed spoelen, droogdeppen en kruiden met peper en zout.
- De sjalot aanstoven zonder te kleuren. De visfilets erop plaatsen en overgieten met cider. Tot tegen het kookpunt brengen, afdekken met geboterde aluminiumfolie en 25 minuten garen in de oven op 200 °C. De visfilets uithalen en het kookvocht bewaren.
- De visfilets grofpletten en mengen met de reepjes ham. De galette vorm geven in een cirkel of met de hand en in de oven warm houden.
- Het kookvocht zeven. De raapjes in schijven snijden, garen in het kookvocht en laten uitlekken.
- De warme galette bedekken met de raapjes en serveren met het ingekookte kookvocht van de vis, afgewerkt met een paar klontjes boter.
Bron: vlees.be
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider te maken?
Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider?
Galette van pladijs en gekookte ham met raapjes en cider hoort bij de Belgische keuken.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.