Deense kerstbowl

Dranken & cocktails Kerst Seizoensrecepten

Maak favoriet 2
Delen: Pinterest
Deense kerstbowl, AI-gegenereerde illustratie

Deense kerstbowl is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 15 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: sinaasappel, suikerklontjes en rode wijn.

  • Bereidingstijd 15 minuten
  • Aantal personen 10
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Met Deense kerstbowl zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van sinaasappel en suikerklontjes maakt het verschil. In zo'n 15 minuten staat het op tafel, genoeg voor 10 personen. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 1 sinaasappel
  • 12 suikerklontjes
  • 2 liter rode wijn
  • 1 kaneelstokje
  • snuifje nootmuskaat
  • 450 gr ontpitte kersen (evt uit blik)
  • 1 cl kersenlikeur

Bereidingswijze

  1. Wwas de sinaasappel grondig met warm water en droog die goed af.
  2. Wrijf de suikerklontjes langs de schil en verwarm met 2 liter rode wijn, kaneelstokje en snuifje nootmuskaat.
  3. Neem van het vuur wanneer die begint te schuimen en voeg er de ontpitte kersen en de kersenlikeur aan toe. Zet minimaal 2 uur koud weg.
  4. Verwijder het kaneelstokje.

Bron: scheurkalender

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Deense kerstbowl?

Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Deense kerstbowl te maken?

Reken op ongeveer 15 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Deense kerstbowl?

Deense kerstbowl hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.