Brik met paddestoelenvulling is een gerecht uit de Afrikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: theel, knoflook en zout naar smaak.
- Bereidingstijd 30 minuten
- Aantal personen 6
- Moeilijkheid Makkelijk
- Keuken Afrikaanse
- Herkomst Afrika
Misschien ook lekker
Brik met paddestoelenvulling is een echte aanrader voor aan tafel. Theel en knoflook spelen hier de hoofdrol. Klaar in zo'n 30 minuten, goed voor 6 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
- 250 gr. paddestoelen
- 3 theel. bloem
- 4 teentjes knoflook
- zout naar smaak
- 1 kleine ui
- versgemalen zwarte peper naar smaak
- 2 eetl. olijfolie
- 12 velletjes filodeeg
- 2 eetl. fijngehakte gladde peterselie
- plantaardige olie
Benodigdheden
- Friteuse
- Keukenmachine
- Koekenpan
Bereidingswijze
- Maak de paddestoelen schoon en snijd ze in stukjes. Pel de ui en de knoflook en hak ze fijn. Laat de plantaardige olie in een zware, gietijzeren pan of frituurpan 190 graden worden. Bak intussen de paddestoelen met de knoflook en de ui 15 minuten in een zware koekenpan. Voeg als ze gaar zijn de peterselie en het zout en de peper toe. Maal het mengsel fijn in de keukenmachine tot een fijne massa. Roer er bloem door om de massa dikker te maken en zorg dat alles goed gemengd is. Haal de velletjes filodeeg van elkaar en schep op elk velletje een eetlepel vulling. Vouw er dan een pakketje van 10 x 12.5 cm van. Bak deze in 2 tot 3 minuten goudbruin in de olie. Laat uitlekken en serveer warm als voorafje.
Bron: Onbekend
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Brik met paddestoelenvulling?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Brik met paddestoelenvulling te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Brik met paddestoelenvulling?
Brik met paddestoelenvulling hoort bij de Afrikaanse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.