Appelcakejes (zonder boter!)

Taarten, koek & gebak

Maak favoriet 26
Delen: Pinterest
Appelcakejes (zonder boter!), AI-gegenereerde illustratie

Appelcakejes (zonder boter!) is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 12 personen. Belangrijkste ingrediënten: eieren, geraspte pure chocolade en tot 1.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 12
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Met Appelcakejes (zonder boter!) zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Met eieren, geraspte pure en tot krijgt dit baksel meteen karakter. Klaar in zo'n 45 minuten, goed voor 12 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • voor cakejes:
  • 150 gr. appelmoes van 2 appels (of uit potje)
  • 3 eieren
  • 150 gr. suiker
  • 150 gr. zelfrijzend bakmeel
  • voor versiering:
  • 1,5 eetlepel bosbessen
  • 15 gram geraspte pure chocolade
  • 1 tot 1,5 eetlepel kookroom (of koffiemelk)

Benodigdheden

  • Oven
  • Magnetron
  • Staafmixer
  • Muffinvorm

Bereidingswijze

  1. Appelmoes:
  2. 2 appels schillen, klokhuisverwijderen en in stukjes gesneden in een schaaltje 4 minuten in de magnetron koken. Beetje laten afkoelen, afgieten en fijn prakken (eventueel met staafmixer pureren). Verder af laten koelen.
  3. Eieren met suiker schuimig kloppen. In delen afwisselend de appelmoes en het zelfrijzend bakmeel toevoegen. De papieren vormpjes in de muffinvorm 3/4 vullen met het mengsel. In een gedeelte van de cakejes een lepeltje bosbessen toevoegen en in de oven gedurende 20 minuten laten bakken.
  4. De chocolade mengen met de room en dit in de magnetron aan de kook brengen (pas op want dat gaat heel snel). Met bolle kant van een theelepeltje steeds een warm cakeje ermee insmeren.

Van de redactie

Appelmoes vervangt hier de boter, en dat betekent dat de lucht helemaal uit de eieren moet komen: klop ze met de suiker tot het mengsel bleek en dik is voordat je verder gaat. Voeg appelmoes en bakmeel daarna afwisselend in delen toe zoals stap 3 zegt, want alles tegelijk slaat de lucht eruit. Giet de appelmoes goed af, anders wordt het beslag te nat.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Appelcakejes (zonder boter!)?

Dit recept is voor 12 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Appelcakejes (zonder boter!) te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Appelcakejes (zonder boter!)?

Appelcakejes (zonder boter!) hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

31 reacties

  1. Echt een super recept!
    Het kan ook zonder de appelmoes, en dan wordt het een soort van eierkoek.
    Ik heb het net uitgeprobeerd met een klein beetje sinaasappelsap en blauwe en rode kleurstof! Is heel mooi geworden!

  2. mmmmmm… !!! SUPER !!! kij lekker ik heb het al kij veel gedaan en elke keer was het lekker.
    Ik heb dit recept al aan iedereen gegeven en iedereen vind het lekker
    ….echt top…!!!!:D:p;):?

  3. haha ik heb het nu voor het eerst geprobeert maar onze cake vormpjes waren op dus hebben we het in een bakvorm gedaan, en nu gewoon goed in de gaten houden wanneer ie goed is:p ben benieuwd:D

  4. Erg lekker, ik zou het zelf inderdaad met jam o.i.d. serveren want chocolade word een beetje sterk van smaak.
    Ik vind het erg grappig om te zien dat de consistentie van de cakejes een beetje sponsachtig is. Echter hadden mijn cakejes een half uur nodig geen 20 minuten.

  5. ik heb even een vraagje: ik wil deze muffins binnenkort ook zelf maken, maar dan eigenlijk in een grote taartvorm (doorsnede 22). Hoelang moet het dan in de oven?

  6. De cakevormpjes zijn te koop bij Blokker, AH en waarschijnlijk wel in meer supermarkten. Let op om de cakejes te krijgen zoals op de foto zet ik de papieren vormpjes in een muffinvorm om pas dan af te bakken. Gebruik je geen vorm dan zijn de papieren vormpjes te slap en loopt al snel het cake-deeg er uit. 🙂

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.