Zuurkool inmaken

Bijgerechten Groenten

Delen: Facebook Pinterest

Zuurkool inmaken is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten. Belangrijkste ingrediënten: iets karnemelk, jeneverbessen en zwarte peperkorrels.

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Vorig jaar heb ik het gemaakt en het was verrukkelijk!
Mijn vader maakte het altijd.

Ingrediënten

  • 8 kg. savoyekool
  • 5 kg. witte kool
  • 120 gr. zout
  • iets karnemelk
  • 24 jeneverbessen
  • 24 zwarte peperkorrels

Bereidingswijze

  1. De inmaakpot goed schoonwassen met kokendheet sodawater, naspoelen met kokendheet water en met een schone doek toegedekt, laten afkoelen.
  2. De kolen van de buitenste bladeren ontdoen en in lange dunne snippers schaven.
  3. De kool met het zout kneden tot er zich pekel heeft gevormd.
  4. Bij het kneden de handen nu en dan met karnemelk bevochtigen.
  5. De kool overbrengen in de pot, ondertussen steeds stevig aandrukken: nu en dan enige jeneverbessen en peperkorrels toevoegen.
  6. Op de kool een doekje leggen, hierop een plankje en de zware steen.
  7. Plak op de pot een etiket met de datum, bedekken met een doek en wegzetten op een frisse plaats, die niet al te koel is (kelder bv.).
  8. De zuurkool minstens 1½ maand tot 2 maanden laten staan dan is de zuurkool wel goed.
  9. Maar vroeger moest met proef eten worden gewacht tot na nieuwjaar.

Vorig jaar heb ik het gemaakt en het was verrukkelijk!
Mijn vader maakte het altijd.

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurt het om Zuurkool inmaken te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Zuurkool inmaken?

Zuurkool inmaken hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

10 reacties

  1. Hi ik maak al 25 jaren zuurkool en vroeger ging het altijd goed maar de laatste jaren wil het niet zo goed zuur worden zou het kunnen dat de karnemelk misschien gepasteuriseerd wordt ? Zou het verholpen zijn als we er een klein beetje winkel zuurkool bij doen?
    Hans Ierland

  2. Ik maak nu al enkele jaren zuurkool zoals je voorstelt en ik vind dat de kool na zeg maar minsten 8 weken nog altijd te hard is en niet de malsheid bereikt om het als salade te gebruiken. We bereiken niet de zachtheid van commerciële zuurkool?

  3. Ik heb zuurkool in drie potten zitten en heb tijdens de omzetting diverse malen het water aangevuld. Maar wat is nu de goede kleur van het water. Bij de ene pot is de bovenste laag wat bruinig geworden en bij een andere pot is het wateroppervlak wat troebel.

  4. Ik zou graag willen weten of de zuurkool nog verder moet worden ingemaakt of kan het zo buiten de koelkast bewaard blijven. Voor hoe lang blijft het goed?
    Kan haast niet wachten!
    Groetjes, Hannnah.

  5. Liep allang met het idee om zuurkool in te maken. Of het kwam er niet van, of alle recepten die ik tegenkwam allemaal veel te bewerkelijk. Dit recept spreekt me erg aan en zo te lezen niet al te bewerkelijk. Ga het zeker proberen te maken, ben n.l. gek op zuurkool
    Bedankt voor het recept.
    Gr.Hélène

Laat een reactie achter