Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: pasta, tagliatelle van wortels en platte peterselie.
Met Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Met pasta, tagliatelle en platte peterselie krijgt dit gerecht meteen karakter. Klaar in zo'n 30 minuten, goed voor 4 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
- 500 g pasta
- 400 g tagliatelle van wortels
- 4 takjes platte peterselie, gehakt
- 2 tenen look, fijngehakt
- de zeste van 1 citroen
- 50 g rozijnen
- 50 g pijnboompitten
- 50 g kappertjes op azijn
- 4 El olijfolie
- 100 ml droge witte wijn
- geraspte Parmezaan
- 0.5 theelepel Espelette-peper
- zout
Bereidingswijze
- Laat de rozijnen weken in warm water tot ze opzwellen. Giet af. Fruit de look 1 min in de olijfolie. Doe de tagliatelle van wortel en de witte wijn erbij en laat sudderen op een erg zacht vuur terwijl je af en toe voorzichtig omroert.
- Spoel de kappertjes en laat uitlekken. Rooster de pijnboompitten in een droge pan. Giet de kappertjes, de peterselie, de citroenzeste, de rozijnen en de pijnboompitten bij de wortels en laat verder bakken op een zacht vuur. Kruid naar eigen smaak met de Espelette-peper en zout.
- Kook de pasta in gezouten water. Giet af en meng onder het wortelmengsel. Serveer met de geraspte Parmezaan.
.
Bron: carrefour
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten?
Pasta met gekonfijte wortel, rozijnen, kappertjes en pijnboompitten hoort bij de Belgische keuken.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.