Broodje bal met mosterd is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 80 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: gedroogde gist, grove mosterd en kleine gehaktballen.
- Bereidingstijd 80 minuten
- Aantal personen 4
- Moeilijkheid Makkelijk
- Keuken Hollandse
- Herkomst Nederland
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Met Broodje bal met mosterd zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Met bloem en gedroogde gist krijgt dit voorgerecht meteen karakter. Reken op ruim een uur en je verwent er 4 personen mee. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 250 gram bloem
- 1 zakje gedroogde gist
- 11/2 deciliter water
- 1/2 theelepel zout
- 3 eetlepels grove mosterd
- 12 kleine gehaktballen
Benodigdheden
- Friteuse
Bereidingswijze
- Meng bloem, gist, water en zout tot een deeg en kneed het 10 minuten krachtig door tot het deeg elastisch aanvoelt. Plaats het deeg in een diepe kom onder plasticfolie en laat het minstens 1 uur rusten. Rol een plak deeg uit op het werkblad en steek met een kleine ronde steker plakken deeg uit (iets groter dan de gehaktballen). Bestrijk het midden van het deeg met mosterd en de randen met water. Plaats een kleine gehaktbal in het midden op het deeg. Leg een tweede plak deeg op het gehaktballetje en druk de met water bevochtigde randen van het deeg goed aan, zodat het balletje in het midden zit. Frituur het deeg in de hete frituurpan met olie op 180 graden.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Broodje bal met mosterd?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Broodje bal met mosterd te maken?
Reken op ongeveer 80 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Broodje bal met mosterd?
Broodje bal met mosterd hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Oke Bedankt.
Het lijkt me erg leuk om te maken!
Ben benieuwd.:p
Hoi Annet,
Nee, dat hoeft niet. Ze garen namelijk in het frituurvet. Succes!
Groetjes,
Anna
KookJij.
Bewerken
Die 12 gehaktballen moeten die voordat ze in de frituur gaan al gebraden zijn?
nou ik weet niet waar jij de tijd vandaan haalt maar dit is weer een prima recept;)
groetjes willem