Vermicellisoep met kip | Mien Gà is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 150 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: Chinese vermicelli, Shiitakes en Nuoc mam.
Misschien ook lekker
Zelf ben ik erg fan van kippensoep en wilde eens een keer wat anders uitproberen. De milde en uitgesproken smaak van de soep verbaasde mij. Ik vond hem erg lekker. De gebakken uitjes geven het de finishing touch. Doordat je alles apart serveert kan je naar wens de hoeveelheid ingrediënten toevoegen.
Ingrediënten
- 200 gram Chinese vermicelli (Rijstvermicelli Mihoen)
- 100 gram Shiitakes (paddestoelen)
- naar smaak Nuoc mam (vissaus)
- 4 grote stukken Kip
- 8 takjes Koriander
- 2 stuks Sjalotjes
- 8 takjes Bieslook
- 1 scheut Zonnebloemolie
- naar smaak zout en peper
Bereidingswijze
- 1. Maak de kip schoon en kook deze 1,5 uur in kokend water.
- 2. Haal de kip uit de bouillon en laat deze afkoelen. Haal de kip van het bot en snij deze vervolgens in reepjes en doe dit terug in de bouillon.
- 3. Week de vermicelli volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking (over het algemeen 5 minuten in heet water) en doe dit hierna in een schaaltje.
- 4. Snij de shiitakes in reepjes en de koriander en bieslook in stukjes van 1 centimeter en doe dit in aparte schaaltjes.
- 5. Doe een goede grote scheut zonnebloemolie in de pan en verwarm deze. Snij ondertussen de sjalotjes in ringen.
- 6. Fruit de sjalotjes zo'n 5 tot 7 minuten in de olie totdat deze mooi warm zijn en laat deze uitlekken.
- Serveren
- 1. Doe de hete bouillon met kip in een soepkom.
- 2. Voeg vervolgens wat vermicelli, shiitakes, koriander, bieslook en gebakken uitjes toe (naar smaak).
- 3. Om het geheel een heerlijke smaak te geven, voeg als laatst de vissaus toe. Over het algemeen zo'n eetlepel of 1 tot 3, net wat je zelf lekker vindt.
- Eet smakelijk!
Zelf ben ik erg fan van kippensoep en wilde eens een keer wat anders uitproberen. De milde en uitgesproken smaak van de soep verbaasde mij. Ik vond hem erg lekker. De gebakken uitjes geven het de finishing touch. Doordat je alles apart serveert kan je naar wens de hoeveelheid ingrediënten toevoegen.
Bron: Hanoi Saigon
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Vermicellisoep met kip | Mien Gà?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Vermicellisoep met kip | Mien Gà te maken?
Reken op ongeveer 150 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Vermicellisoep met kip | Mien Gà?
Vermicellisoep met kip | Mien Gà hoort bij de Oosterse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Klinkt goed! Weer eens een leuke variatie. Ga ik zeker eens proberen!
Lekker soepje! De eenvoud van de bouillon en de verse pure ingrediënten maken het heerlijk smaakvol! Een aanrader dus.