Spaanse visschotel: Pescado al horno els pescador is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 70 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: visfilets van stevig witvis, ui in ringen losgemaakt en ong 6 el olijfolie.
Dit was echt een overheerlijk recept, vol pure smaken.Ik heb het gemaakt voor 2 personen met 2 pangasiusfilets en iets minder aardappels en met een stuk of 5 trostomaatjes. De rest van de ingrediënten heb ik niet verminderd. Er bleef maar een heel klein bakje over dat mijn man de volgende dag bij de lunch nam.
Ingrediënten
- 4 visfilets van stevig witvis (pangasius)
- 450 gram aardappels in plakjes van 3 mm (opm)
- 1 ui in ringen losgemaakt
- 100 gram tomaatjes in heel dunne partjes gesneden
- ong 6 el olijfolie
- 1,5 tl verse of 1/4 tl gedroogde tijm
- 1,5 tl rozemarijnblaadjes(fijn) of 1/4 tl gedroogde
- 1,5 tl marjoleinblaadjes(fijn) of 1/4 tl gedroogde
- 2 el fijngehakte peterselie
- citroensap
- 8 a 10 el droge, witte wijn
- paneermeel
- 1 (oud) broodje zoals ciabatta, pistolet 1/3 stokbrood
- zout en peper
Benodigdheden
- Oven
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Oven op 175 gr C.
- 1. Je werkt met laagjes, dus eerst een laagje van de aardappelschijfjes in de ovenschaal doen en dan een laagje uien. Besprenkel deze laag met wat olijfolie
- (1 a 2 el) en met zout en peper.
- 2. Maak dan weer een laag met aardappels en uien en weer besprenkelen met olie, zout en peper. Maak 2 a 3 lagen hiervan.
- 3.Als aardappels en ui op zijn dan de partjes tomaat erover verdelen.
- 4. Dek de schaal af met alufolie en schuif de schaal in de oven voor ong 45 minuten of tot de aardappels bijna gaar zijn.
- 5. Ondertussen het broodje in dunne plakjes snijden en die plakjes weer in blokjes. Tot gebruik opzij leggen.
- 6. De visfilets aan beide kanten bestrijken met zout en laten rusten.
- 7. Haal de schotel uit de oven als het zover is en leg de visfilets bovenop het aardappel/ui/tomaatmengsel.
- 8.Kwast de bovenkant van de visfilets in met wat olie .
- 9. Bestrooi het geheel nu met tijm + rozemarijn + marjolein + peterselie + wat citroensap.
- 10. Schenk de wijn erover.
- 11. Bestrooi met de blokjes brood en wat paneermeel.
- 12. Schuif de schotel weer in de oven voor 12 a 15 minuten of tot de vis gaar is. Zo nu en dan broodblokjes enz deppen met een kwastje met olie.
Dit was echt een overheerlijk recept, vol pure smaken.Ik heb het gemaakt voor 2 personen met 2 pangasiusfilets en iets minder aardappels en met een stuk of 5 trostomaatjes. De rest van de ingrediënten heb ik niet verminderd. Er bleef maar een heel klein bakje over dat mijn man de volgende dag bij de lunch nam.
Bron: De Spaanse Keuken. Penelope Casas
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Spaanse visschotel: Pescado al horno els pescador?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Spaanse visschotel: Pescado al horno els pescador te maken?
Reken op ongeveer 70 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Spaanse visschotel: Pescado al horno els pescador?
Spaanse visschotel: Pescado al horno els pescador hoort bij de Europese keuken.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.