Avondeten & hoofdgerechten Budget recepten Vis & zeevruchten
Koolvis op z’n Spaans gemarineerd en gepaneerd is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: koolvisfilets, sap van 0 en klein uitje fijn gehakt.
De vis moet minstens 2 uur marineren, deze tijd is niet meegerekend.
Ik vond het lekkerder om de vis te paneren (niet volgens het recept). Ik heb die eerst door Spaanse tarwebloem gehaald (maar gewone bloem is ook prima), dan door losgeklopt ei en als laatste door paneermeel en de vis in olie en margarine gebakken. Ga dan verder bij #
Ingrediënten
- 2 koolvisfilets (zie opm)
- sap van 0,5 citroen
- 1 klein uitje fijn gehakt
- ong 50 ml olijfolie
- 2 knoflookteentjes gepeld en in plakjes
- flink wat verse peterselie gehakt
- zout en peper
- olie en/of margarine om te bakken
- (paneermeel) zie kookverhaal
- (1 ei losgeklopt) zie kookverhaal
- (bloem) zie kookverhaal
Bereidingswijze
- In de schaal om te marineren de olijfolie mengen met citroensap + ui + knoflook + peterselie + zout + peper.
- Leg de stukken vis hierin en bestrijk de vis goed hiermee. Laat alles minstens 2 uur marineren, zo nu en dan keren en weer met de marinade bestrijken.
- Haal de vis uit de marinade (de marinade niet weggooien), dep de vis wat af.
- Je kunt de vis nu gewoon aan beide kanten bruinbakken in de olie en/of margarine. Ik heb ze eerst gepaneerd (zie kookverhaal).
- # Haal de vis uit de pan en blus het bakvocht met een beetje van de marinade. Laat een gedeelte van het vocht op hoog vuur wat verdampen en giet dit dan over de vis of serveer het apart erbij.
De vis moet minstens 2 uur marineren, deze tijd is niet meegerekend.
Ik vond het lekkerder om de vis te paneren (niet volgens het recept). Ik heb die eerst door Spaanse tarwebloem gehaald (maar gewone bloem is ook prima), dan door losgeklopt ei en als laatste door paneermeel en de vis in olie en margarine gebakken. Ga dan verder bij #
Bron: Koken met Knoflook . De Fijne Keuken 1988
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Koolvis op z’n Spaans gemarineerd en gepaneerd?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Koolvis op z’n Spaans gemarineerd en gepaneerd te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Koolvis op z’n Spaans gemarineerd en gepaneerd?
Koolvis op z’n Spaans gemarineerd en gepaneerd hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.






Ui + knoflook + paprika op de vis (foto) heb ik bij het bakken erbij gedaan, stond niet in het recept.
Oei, nou moest natuurlijk nauw zijn. Dat krijg je als je dagen achter elkaar een andere taal hebt gesproken.
You’re welcome. Geniet ze. Ik had toevallig koolvis in huis, anders zou ik gewoon andere vis nemen, ik kijk nooit zo nou. Je kunt ook meer/andere kruiden in de marinade doen. Ik heb me hier aan het recept gehouden.
Ik dacht, weer zo`n visrecept, maar toen ik de foto vergrootte, liep me het water in de mond en heb dit recept meteen in m`n folder gezet. Dus dit wordt hier geprobeerd, al moet ik ook gewone cod ervoor gebruiken, want pollock, zoals wij die vis hier noemen heb ik hier in Canada nog niet gezien.
Thanks Flavia.
Mooie combi weer, Flavia!:D:D