Mosselen met knoflooksaus

Avondeten & hoofdgerechten Tapas

Maak favoriet 5
Delen: Pinterest
Mosselen met knoflooksaus, AI-gegenereerde illustratie

Mosselen met knoflooksaus is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: mosselen, witte wijn en mayonaise.

  • Bereidingstijd 20 minuten
  • Aantal personen 8
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Weinig tijd, veel smaak: dat is Mosselen met knoflooksaus in het kort. Mosselen, witte wijn en mayonaise: samen vormen ze een smaakvol geheel. In zo'n 20 minuten staat het op tafel, genoeg voor 8 personen. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.

Ingrediënten

  • 2 kilo mosselen
  • scheutje witte wijn
  • 4 eetlepels mayonaise
  • 4 eetlepels créme fraïche
  • 4 teentjes knoflook
  • bieslook

Benodigdheden

  • Vergiet

Bereidingswijze

  1. Boen de mosselen schoon en verwijder eventuele baarden. Gooi beschadigde mosselen weg. Leg de mosselen in een vergiet en spoel ze goed schoon. Doe de mosselen in een grote pan, voeg een scheutje witte wijn toe. Doe de deksel op de pan en kook de mosselen 5 minuten tot ze open zijn. Schud de pan zo nu en dan. Giet af en gooi exemplaren die niet open zijn weg. Haal de mosselen uit de schelp en laat ze afkoelen. Rijg 3 mosselen aan een cocktailprikker en leg deze op een mooie schaal. Maak een knoflooksaus. Roer de mayonaise los met de créme fraïche, breng deze op smaak met de uitgeperste knoflook. Knip wat sprietjes bieslook fijn en roer deze door de saus.

Bron: kees en marian

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Mosselen met knoflooksaus?

Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Mosselen met knoflooksaus te maken?

Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Mosselen met knoflooksaus?

Mosselen met knoflooksaus hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

3 reacties

  1. Dat was inderdaad heerlijk. De (te dikke) knoflooksaus nog voorzien van een scheut witte wijn en lekker rauwkost en donkerbruin stokbrood erbij gegeten. Voor herhaling vatbaar. 🙂

  2. Hoi Marijke,

    Het is lekker weer mosseltijd en jouw recept is extra handig voor mensen die een hekel hebben om aan tafel met de schelpen te goochelen (mijn partner bijvoorbeeld). Ik doe nog wel wat mosselgroenten in de pan voor het koken van de mosselen. Lekker stokbroodje erbij en onze weekeind-avond kan beginnen. Groetjes, Tania 😉

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.