Marsepein

Seizoensrecepten Sinterklaas

Maak favoriet 24
Delen: Pinterest

Marsepein is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: poedersuiker en druppels amandelextract.

  • Bereidingstijd 20 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Marsepein staat in een handomdraai op tafel. Alles draait om poedersuiker en bloem. Reken op zo'n 20 minuten en je verwent er 4 personen mee. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 300 gram poedersuiker
  • 4 eetlepels bloem
  • 100 gram boter
  • 4 druppels amandelextract
  • verschillende kleuren bakkleurstof

Bereidingswijze

  1. Kneed alles goed door elkaar tot een bal. De marsepein kun je kleuren door er wat druppels bakkleurstof aan toe te voegen. Wanneer je geen kleurstof kan vinden of het niet mag eten dan kan je ook bietensap gebruiken voor rode marsepein, of reine-claudesiroop voor groene marsepein of wortelsap voor oranje marsepein.
  2. Je kan er nu leuke dingen van maken zoals poppetjes, diertjes, vruchten etc.

Bewaren

Ingepakt in folie in een gesloten doos blijft deze massa in de koelkast een week goed. Kneed hem voor gebruik weer soepel op kamertemperatuur, want koud breekt hij. Bewaar gekleurde figuurtjes los van elkaar, omdat de kleuren tegen elkaar aan afgeven.

Variatie & vervangen

Wil je wel echte marsepein, vervang de bloem en een deel van de boter dan door amandelmeel in ongeveer dezelfde hoeveelheid als de poedersuiker en bind het geheel met wat glucosestroop of water. Dat is een ander recept, maar het gebruikt dezelfde kleurstoffen en dezelfde werkwijze.

Van de redactie

Kijk naar wat hier in de kom gaat: poedersuiker, bloem, boter en amandelextract, en dus geen amandelen. Dat maakt dit een boterglazuur met amandelsmaak dat zich als marsepein laat kneden, maar het gedraagt zich anders, want het smelt sneller in warme handen en het bakt niet. Houd er ook rekening mee dat de bloem hier rauw wordt gegeten, en rauw meel is niet voor iedereen zonder risico.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Marsepein?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Marsepein te maken?

Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Marsepein?

Marsepein hoort bij de Hollandse keuken.

Waarom is dit anders dan marsepein uit de winkel?

Echte marsepein bestaat uit fijngemalen amandelen met suiker, en die amandelen geven de stevigheid en de vettige beet. Dit recept gebruikt boter en bloem voor die structuur en amandelextract voor de smaak, dus het is zachter en zoeter.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

228 reacties

  1. Sorrie, vorige was te snel verstuurd…..

    Wij gaan het maken, aleen we halen de boter er uit, en gebruiken i.p.v. amandelextracten 300 gram amandelen.:p:p
    We melden het wel als dat werkt.:)

  2. Klinkt leuk hoor…ben altijd meer van het gemakkelijke..kant en klaar. Voedingskleurstof kun je bij diverse webwinkels kopen. Bijv.pinkandpetrol.nl (ook marsepein trouwens.) Wel erg leuk als traktatie voor de kids.

  3. Ik vond dit recept niet goed. Ik heb doormiddel van andere recepten marsepein gekregen, het enige wat ik uit dit recept kreeg waren kleine roze stukjes. Ik heb er zelf een ei en een beetje water bij gedaan. Het resultaat werd uiteindelijk marsepein [roze];)

  4. Nou, ik heb mn marsepijn liever zacht en kneedbaar 😉 Zonder de bite is het veel fijner 😀

    Maar even over dat amandelextract, daar heb je bij het bakken bijna nooit iets van nodig. 😮 Kan je bij de bakker ( net zo als bij de kleurstof) ook een klein beetje Amandel Extract halen? Gewoon niet heel erg veel, en klein laagje!:p

  5. Sorry nog iets, bij veel dingen staat ook dat je ei moet toevoegen, maar je moet niks koken is dat dan niet gevaarlijk ivm salmonella bacteriën?

  6. Ik heb een vraag, ik lees heel vaak dat je echte amandelen moet toevoegen! Maar waar moet je die kopen? Het liefst kant en klaar in poedervorm! Ik heb het op deze manier gemaakt, en nee dat is echt geen marsepein…x

  7. Met dit recept kreeg ik iets wat niet tot bol te maken was.
    Maar! Het is gelukt!
    300 gr poedersuiker
    4 el bloem, 100 gr boter, 100 gr gemalen amandelen, en eiwit van 1 ei! En wat druppeltjes citroensap..

    Het is wel veel geworden!!!:p

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.