Maken van limoncello (citroenlikeur)

Dranken & cocktails

Maak favoriet 18
Delen: Facebook Pinterest
Maken van limoncello (citroenlikeur) — AI-gegenereerde illustratie

Maken van limoncello (citroenlikeur) is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 15 minuten. Belangrijkste ingrediënten: biologische citroenen en witte kristalsuiker.

  • Bereidingstijd 15 minuten
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Maken van limoncello (citroenlikeur) brengt een vleugje van de Europese keuken op je bord. De combinatie van biologische citroenen en witte kristalsuiker maakt het verschil. Reken op zo'n 15 minuten in de keuken. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 5 biologische citroenen
  • 400 g witte kristalsuiker
  • 0,5 l water
  • 0,5 l zuivere alcohol van 94°

Bereidingswijze

  1. De citroenen moeten biologisch zijn met een onbehandelde schil (liefst aan de dikke kant). Deze citroenen zijn te verkrijgen in bio-winkels of in de bio-afdeling van het grootwarenhuis.
  2. De citroenen worden eerst goed gewassen vooraleer ze omzichtig geschild worden. De dunne gele bovenzijde van de citroen wordt er met behulp van een dunschiller (zoals bij wortelen) afgehaald.
  3. De dunne gele schillen worden nu in een bokaal gedaan, daarna er de pure alcohol overgieten. De bokaal wordt daarna afgesloten en de inhoud ervan gedurende een week laten trekken.
  4. Na een week maken we een siroop van kokend water en suiker. Dit mengsel 5 minuten laten koken, de siroop laten afkoelen en toevoegen aan de citroengele alcohol.
  5. Het mengsel filteren (koffiefilter in een trechtertje). De gefilterde massa in propere, klare glazen flessen gieten en deze een plaats geven in een donkere, frisse plaats (beschutten tegen zonlicht). Na twee à drie weken is de likeur op smaak.
  6. Serveertip: de likeur enkele uren voor het uitschenken in de diepvries plaatsen. IJskoud is het drankje op zijn best, ook de glaasjes mogen vooraf gekoeld worden in het diepvriesvak. Deze handelingen geven een stijlvolle citroenlikeur als eindresultaat!
  7. Limoncello kan ook gebruikt worden in ijsdesserts, fruitsalades, longdrinks of cocktails.

Bron: http://www.tuinadvies.be/kruiden_limoncello.htm

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurt het om Maken van limoncello (citroenlikeur) te maken?

Reken op ongeveer 15 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Maken van limoncello (citroenlikeur)?

Maken van limoncello (citroenlikeur) hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Beoordeel dit recept

67 reacties

  1. Afgelopen week even Belgie (Essen) ingedoken en ja hoor bij de drankenhandels langs de doorgaande weg richting Kalmhout of in Wuustwezel kun je gewoon een 0.5 liter kopen € 14.95. Zp zullen er nog wel meer grensplaatsjes zijn denk ik:)

  2. Ja als je geen zuivere alcohol kan krijgen kan je ook bradewijn gebruiken of genever maar dan moet je geen suiker in de genever meer toevoegen grs 🙂

  3. prima recept ik zelf gebruik 150 gram suiker je op de zelfde manier met allerhande vruchtensappen zwarte bes,bramen enz a 200cl uitgeperst likeur maken alleen het filteren kan je dan het beste via een schone linnenzak doen omdat door de pictine in de sappen het een gelei achtige massa wordt welke je via een linnenzak makkelijker uitdraai dan in een koffie filter 🙂

Laat een reactie achter

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten — gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.