Kwartels met ham en saus van oesterzwammen is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: oesterzwammen, kwartels en plakken Ardennerham.
Misschien ook lekker
Kwartels met ham en saus van oesterzwammen is een echte aanrader voor aan tafel. Oesterzwammen, kwartels en plakken Ardennerham spelen hier de hoofdrol. Reken op zo'n 30 minuten en je verwent er 4 personen mee. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 200 g oesterzwammen, gehakt
- 4 kwartels, uitgebeend
- 2 plakken Ardennerham
- 75 g boter
- 200 ml kippenbouillon
- 3 el dikke room
- 1 el verse bieslook, gehakt
- Zout
- Versgemalen peper
Benodigdheden
- Oven
- Braadpan
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor op 200°C.
- Smelt 50 g boter in de braadpan en voeg dan de oesterzwammen toe. Kruid met zout en versgemalen peper en bak ze 2 à 3 minuten.
- Kruid de kwartels naar smaak en vul ze dan met de paddenstoelen. Snijd de plakken Ardennerham over de lengte in de helft en rol de ham goed rond de kwartels.
- Smelt de overgebleven boter in de braadpan en leg de kwartels erin. Bruineer ze aan alle kanten. Plaats de kwartels dan in de ovenschaal en zet ze vervolgens 8 tot 10 minuten in de oven tot ze net gaar zijn.
- Giet alle overtollige vet uit de braadpan. Giet de kippenbouillon in de pan en kook de vloeistof tot het met ¾ is afgenomen. Roer er dan de room door en breng het geheel opnieuw aan de kook.
- Leg de kwartels op voorverwarmde borden. Overgiet met de saus en bestrooi ze met de gehakte bieslook. Dien ze heet op.
Bron: champignonidee.be
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Kwartels met ham en saus van oesterzwammen?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Kwartels met ham en saus van oesterzwammen te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Kwartels met ham en saus van oesterzwammen?
Kwartels met ham en saus van oesterzwammen hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.