Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans Vleesgerechten
Konijn met mosterd is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 70 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: wortelen, room en selderstengels.
Misschien ook lekker
Konijn met mosterd is een echte aanrader voor aan tafel. Wortelen en room: samen vormen ze een smaakvol geheel. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 50 g boter
- 3 wortelen
- 3 dl room
- 3 selderstengels
- 1 konijn, in stukken
- zout
- 1 dl witte wijn
- 3 koffielp mosterd
- peper
- 1 ui
Benodigdheden
- Oven
- Steelpan
Bereidingswijze
- Snijd het konijn in stukken of laat dit doen door de slager. Bestrijk elk stuk met mosterd. Doe de boter en het konijn in een ovenschotel, kruid met peper en zet 40 min. in een voorverwarmde oven van 200°C.
- Doe intussen boter in een steelpan en laat de gesnipperde ui zacht worden. Voeg vervolgens de in blokjes gesneden wortelen toe, evenals de fijn gesneden selderij. Laat 15 min. op een zacht vuurtje stoven, kruid met peper en zout. Haal de schotel uit de oven en voeg de groenten aan het konijn toe. Laat nog gedurende 15 min. in de oven braden.
- Giet het kookvocht uit de ovenschotel in een pannetje.
- Hou het konijn en de groenten op het einde van de braadtijd warm in de schotel. Giet de witte wijn in het kookvocht en breng op een zacht vuurtje in de kook, voeg vervolgens de room toe en laat zachtjes indikken. Zet het konijn en de groenten op tafel, samen met de wittewijnsaus. Serveer met natuuraardappelen.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Konijn met mosterd?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Konijn met mosterd te maken?
Reken op ongeveer 70 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Konijn met mosterd?
Konijn met mosterd hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Hallo Theo,
De bedoeling in dat je de groenten begint te stoven, direct als je het konijn in de oven zet. Dus de groenten gaan 20 à 25 min. na het konijn bij in de oven Dus in princiepe moet je het niet afdekken. Het best is het wel in de gaten te houden, als je ziet dat het te fel begint te kleuren dek je het best af met aluminiumfolie.;)
Groetjes Inge
Afdekken met alluminiumfolie of niet?