Kersen op eau-de-vie is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 15 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: kersen, eau-de-vie en poedersuiker.
Met Kersen op eau-de-vie zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van kersen, eau-de-vie en poedersuiker maakt het verschil. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
Voor
8
personen
- Voor 1 grote pot:
- 1 kg kersen
- 1 l eau-de-vie (45%)
- 350 g poedersuiker
Bereidingswijze
- Was de kersen, dep ze goed droog en knip de steeltjes tot op 1 centimeter af. Leg de kersen in de pot, strooi de poedersuiker op de kersen en schenk de eau-de-vie hierop. Sluit de pot, draai de pot voorzichtig enkele keren op zijn kop en zet de pot weg op een koele donkere plaats. Laat de kersen 2-3 maanden op smaak komen. Keer de pot eens in de week voorzichtig, zodat alcohol en suiker zich mengt.
- Serveren:
- Lekker bij ijsdesserts.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Kersen op eau-de-vie?
Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Kersen op eau-de-vie te maken?
Reken op ongeveer 15 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Kersen op eau-de-vie?
Kersen op eau-de-vie hoort bij de Hollandse keuken.



Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.