Kaastaart met een coulis van rode vruchten

Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 4
Delen: Pinterest
Kaastaart met een coulis van rode vruchten, AI-gegenereerde illustratie

Kaastaart met een coulis van rode vruchten is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 25 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: verse kaas, koekjes en vetarme boter.

  • Bereidingstijd 25 minuten
  • Aantal personen 6
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Kaastaart met een coulis van rode vruchten is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Met verse kaas, koekjes en vetarme boter krijgt dit toetje meteen karakter. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 300 g verse kaas, type Philadelphia of St Moret light
  • 200 g koekjes, type Bastogne
  • 125 g vetarme boter
  • 20 cl vetarme vloeibare room
  • 7 eetlepels Sucralose
  • 500 g diepgevroren rode vruchten
  • 5 eetlepels CANDEREL 100% Sucralose voor de siroop
  • 1 citroen
  • 4 gelatineblaadjes
  • 30 cl water

Benodigdheden

  • Blender
  • Springvorm

Bereidingswijze

  1. Maal de koekjes en meng ze met de gesmolten boter.
  2. Verdeel dit mengsel over de bodem van een springvorm en strijk het glad.
  3. Klop de verse kaas op tot hij mooi smeuïg wordt.
  4. Voeg er de CANDEREL 100% Sucralose aan toe en meng.
  5. Week de gelatineblaadjes in een kom met koud water.
  6. Verwarm de vetarme vloeibare room in een kookpot.
  7. Neem de kookpot van het vuur en voeg er de uitgeknepen gelatineblaadjes aan toe. Laat lauw worden.
  8. Voeg daarna de verse kaas toe aan de room.
  9. Giet deze bereiding in de springvorm en strijk glad.
  10. Plaats de kaastaart minstens 4 uur in de koelkast.
  11. Bereid intussen de coulis van rode vruchten:
  12. Pureer de ontdooide rode vruchten in een blender.
  13. Maak een siroop door de CANDEREL 100% Sucralose en 30 cl water te verwarmen tot u een siroop krijgt.
  14. Voeg de siroop en het citroensap toe aan de rode vruchten.
  15. Duw de coulis door een puntzeef zodat hij mooi glad wordt.
  16. Serveer de kaastaart samen met de coulis van rode vruchten.

Bron: fiftytoo.be

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Kaastaart met een coulis van rode vruchten?

Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Kaastaart met een coulis van rode vruchten te maken?

Reken op ongeveer 25 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Kaastaart met een coulis van rode vruchten?

Kaastaart met een coulis van rode vruchten hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.