Frisse salade

Bijgerechten Salades

Maak favoriet 19
Delen: Pinterest
Frisse salade, AI-gegenereerde illustratie

Frisse salade is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 10 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: selderie, gekookte eieren in plakjes en blokjes ham.

  • Bereidingstijd 10 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Weinig tijd, veel smaak: dat is Frisse salade in het kort. Alles draait om selderie, gekookte eieren en blokjes ham. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.

Ingrediënten

  • pot selderie
  • 5 gekookte eieren in plakjes
  • 200 gram blokjes ham
  • potje crème fraîche
  • pot yogonaise(350 ml)
  • 2 appels in blokjes
  • blik ananas(stukjes)
  • blikje maïs
  • kleine prei

Bereidingswijze

  1. Pot selderie laten uitlekken en op de bodem van de schaal leggen.
  2. De plakjes eieren hierop leggen.
  3. Hamblokjes hier weer over.
  4. Yogonaise en crème fraîche mengen en de helft hierover verdelen.
  5. Daarna de stukjes appel en stukjes ananas erover verdelen.
  6. De rest van de saus erover verdelen en gladstrijken.
  7. Tenslotte de prei in dunne ringen of fijn gesneden erover.
  8. Poosje laten intrekken en smullen maar.

Bewaren

Deze salade bevat creme fraiche en yogonaise en hoort afgedekt in de koelkast; hoe lang hij goed blijft hangt af van de versheid van die producten en van hoe koud je koelkast staat. Maak hem bij voorkeur op de dag zelf en zet hem niet lang op een warm buffet. Bewaar de prei apart als je hem een dag eerder opbouwt, want die verliest snel zijn bite.

Variatie & vervangen

Yogonaise laat zich vervangen door half yoghurt en half mayonaise, wat vergelijkbaar uitpakt. Ananas uit blik mag verse ananas zijn; die is minder zoet, dus voeg dan een theelepel honing aan de saus toe. In plaats van ham werkt gerookte kipfilet of, vegetarisch, blokjes oude kaas.

Van de redactie

De saus gaat hier in twee keer over de schaal en dat is de kern van de opbouw: de eerste helft ligt onder appel en ananas, de tweede helft erboven, zodat het vocht van het fruit tussen twee laagjes saus zit en niet in de selderij op de bodem zakt. Het uitlekken van de selderij in stap 1 dient hetzelfde doel. Laat de schaal daarna even intrekken zoals de slotzin vraagt, maar niet uren, want dan wordt de prei slap.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Frisse salade?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Frisse salade te maken?

Reken op ongeveer 10 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Frisse salade?

Frisse salade hoort bij de Hollandse keuken.

Waarom gaat de saus in twee lagen?

Zo sluiten ze het vochtige fruit in. De onderste laag beschermt de selderij tegen het sap en de bovenste laag houdt de salade smeuig.

Hoe lang moet de salade intrekken?

Een halfuur tot een uur in de koelkast is genoeg om de smaken te laten mengen. Langer maakt de prei slap en het fruit waterig.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.