Erwtensoep à la mama

met Vlees Soepen

Delen: Facebook Pinterest

Erwtensoep à la mama is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 180 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: pond spliterwten, knolselderij en winterpeen.

  • Bereidingstijd 180 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Mijn moeder maakt deze soep altijd al jaren! Sinds kort heb ik van haar het recept gekregen, heerlijk tijdens deze koude dagen!

Ingrediënten

  • 3 liter water
  • 1 pond spliterwten
  • knolselderij
  • 1 winterpeen
  • 2 aardappels
  • 2 preien
  • 2 à 3 speklapjes
  • 4 schouderkarbonades
  • peterselie
  • rookworst

Bereidingswijze

  1. Breng het water met de afgespoelde spliterwten aan de kook. Schil de knolselderij en snij hem in kleine blokjes. Schil de winterwortel en snij deze ook in kleine blokjes. Hetzelfde met de aardappels en voeg dit alles bij het water en de erwten. Blijf dit regelmatig doorroeren, om aankoeken te voorkomen. Snij de speklapjes in stukjes en van de karbonades het bot verwijderen en ook in stukjes snijden en in de pan erbij doen. Laat dit ongeveer 2 1/2 a 3 uur onder regelmatig doorroeren zachtjes koken. Voeg op het laatst de gesneden prei en peterselie toe.
  2. Kruiden naar smaak.

Mijn moeder maakt deze soep altijd al jaren! Sinds kort heb ik van haar het recept gekregen, heerlijk tijdens deze koude dagen!

Bron: Mama

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Erwtensoep à la mama?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Erwtensoep à la mama te maken?

Reken op ongeveer 180 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Erwtensoep à la mama?

Erwtensoep à la mama hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

11 reacties

  1. Heerlijk, maar zeker het vlees niet eerst grillen, maar er bouillon van trekken, anders is alle smaak naar de vaantjes. En in La douce France bestaat wel degelijk roggebrood, al is het wat anders dan hier.

  2. Van het vlees, ben ik met je eens! Ik ga het vandaag maken, ook wil ik het vlees eerst grillen, wat Joke schreef! Ben benieuwd of onze Franse vrienden het lekker vinden… En op zoek naar Roggebrood hier in France.

  3. Het lekkerste is, om het bot van het vlees gewoon mee te trekken en later te verwijderen. Ik heb een snelkookpan en voordeel daarvan is, behalve dat het in 40 minuten klaar is, dat de groenten heel blijven (is mooier voor de kleur) en dat de boel niet aankoekt! Als de druk eraf is: vlees eruit en snijden en terug erin, een keer doorroeren en evt. op smaak maken en klaar!;)

  4. Eindelijk weer een erwtensoepseizoen – Nederland op z’n best!!
    Mijn versie: Gehakte selderijblaadjes i.p.v. peterselie plus een blokje paddestoelenbouillon.
    Ga nu op jacht naar een selderijknol.:)

  5. Misschien een leuke variatie: maak deze erwtensoep eens van tauge (mung) boontjes. In de toko en soms in de biologische winkel is het te krijgen;het staat ook bekend als katjang-idjo.Volg de bereidingswijze zoals je gewend bent;deze soep is licht verteerbaar en je hebt dus niet zo’n last van darmgassen.(maar dat zal met soep gemaakt van spliterwten niet bij iedereen van toepasssing zijn).:D

Laat een reactie achter