Chapati (zonder gist) is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 100 minuten, genoeg voor 12 personen. Belangrijkste ingrediënten: lauw water en geklaarde boter.
Misschien ook lekker
Zin in iets uit de Oosterse keuken? Met Chapati (zonder gist) haal je die smaken zó bij jou thuis. Met bloem, lauw water en geklaarde boter krijgt dit brood meteen karakter. In bijna 2 uur staat het op tafel, genoeg voor 12 personen.
Ingrediënten
Voor
12
personen
- 300g bloem
- 150ml lauw water
- 1 eetlepel geklaarde boter
Bereidingswijze
- 1. Doe de bloem in een ruime kom. Giet er beetje bij beetje het water bij en kneed tot een soepel deeg dat niet meer aan de handen plakt. Maak er een bal van, wikkel die in aluminiumfolie en laat een uur rusten.
- 2. Rol het deeg tot een worst en verdeel in 12 gelijke stukken. Druk elk stukje deeg plat op een met bloem bestoven werkvlak. De deegrondjes moeten een diameter van ongeveer 15 cm hebben.
- 3. Bak de rondjes in een hete pan in geklaarde boter, tot er bruine vlekjes verschijnen. Draai om en bak ook de andere kant.
Bron: Libelle Brood bakken
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Chapati (zonder gist)?
Dit recept is voor 12 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Chapati (zonder gist) te maken?
Reken op ongeveer 100 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Chapati (zonder gist)?
Chapati (zonder gist) hoort bij de Oosterse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.


Lekker! Zal het zeker eens maken! 🙂