Broodpudding met chocolade is een beproefd recept van KookJij. Je maakt het in ongeveer 70 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: sneden rozijnenbrood, roomboter en kookroom.
- Bereidingstijd 70 minuten
- Aantal personen 4
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Herkomst Onbekend
Misschien ook lekker
Met Broodpudding met chocolade zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Sneden rozijnenbrood, melk en kookroom: samen vormen ze een smaakvol geheel. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.
Ingrediënten
- 6 sneden rozijnenbrood
- 60 g roomboter
- 125 ml melk
- 500 ml kookroom
- 115 g fijne kristalsuiker
- 100 g pure chocolade, fijngehakt
- 4 eieren, op kamertemperatuur, losgeklopt
- 90 g pure chocolade, in stukjes
- 2 eetlepels honing
Benodigdheden
- Oven
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor op 160 °C. Vet een ovenschaal van 1 liter in met olie of gesmolten boter. Besmeer de sneetjes brood met boter en snijd ze in 4 driehoeken. Bedek de bodem van de schaal met de overlappende driehoeken.
- Verwarm de melk, room en suiker al roerend in een pan op laag vuur, tot de suiker is opgelost. Breng het mengsel aan de kook en haal de pan van het vuur. Voeg de chocolade toe en roer tot hij is gesmolten en het mengsel glad is. Laat het geheel iets afkoelen en klop dan geleidelijk de eieren erdoor.
- Schenk de helft van de custard over het brood. Laat de schaal 10 minuten staan, of tot het brood het grootste deel van de custard heeft opgenomen. Schenk de rest van de custard erover. Bestrooi de pudding met de stukjes chocolade en besprenkel hem met de honing. Bak de pudding 40-45 minuten, of tot hij is gestold en goudbruin is en iets is gerezen. Serveer de broodpudding warm.
Bron: kookboek chocolade. de lantaarn
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Broodpudding met chocolade?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Broodpudding met chocolade te maken?
Reken op ongeveer 70 minuten bereidingstijd.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.