Bloemensalade is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: teunisbloemen, bloemen van het kaasjeskruid en viooltjes.
Met Bloemensalade zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van teunisbloemen en bloemen maakt het verschil. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 10 teunisbloemen
- 10 bloemen van het kaasjeskruid
- 20 viooltjes
- 20 madeliefjes
- 20 boragebloemetjes (komkommerkruid)
- 6 bloemen van de Oost-Indische kers
- handvol muntblaadjes
- takje peterselie
- bosje bieslook
- 3 eetlepels olijfolie
- 1 eetlepel witte wijnazijn
- 1 theelepel mosterd
- scheutje appeldiksap
- peper en zout
- gemengde groene sla van bijvoorbeeld
- rucola, paardenbloembladeren, duizendblad, en/of kropsla
Bereidingswijze
- Was de sla en de bloemen (apart) als je dat nodig vindt en droog ze goed in een slacentrifuge (of door ze in een schone theedoek flink rond te slingeren; de verleiding van een prachtige maar kortstondige bloemenregen te weerstaan en dus de theedoek goed vast te houden).
- Scheur de groene sla in stukjes en meng ze met de bloemen.
- Hak de muntblaadjes, bieslook en de peterselie fijn.
- Maak een dressing van de olie, azijn, mosterd, diksap, peper en zout.
- Doe de gehakte munt, peterselie en bieslook erdoor en giet de dressing vlak voor het opdienen over de sla.
Bron: Stichting wAarde
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Bloemensalade?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Bloemensalade te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Bloemensalade?
Bloemensalade hoort bij de Hollandse keuken.

De oost- indische kers staat al de hele zomer, en nog steeds, in volle bloei. Ik doe ze graag op een boterham kaas, zowel de bladeren, bloemen, knoppen en vruchten! Lekker pittig van smaak, ze kunnen ook ingelegd worden!
Bedankt Wouros.
Zoals je kan zien heb ik de bronvermelding aangepast.
Recept kwam me bekend voor: het recept komt uit “Lekker Landschap” en heet “Bonte bloemensalade met viooltjes”.