Portugese amandelkoekjes is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: gepelde amandelen, eiwitten en boter om in te vetten.
Deze Portugese amandelkoekjes laat je proeven waarom de Europese keuken zo geliefd is. Gepelde amandelen, eiwitten en bloem: samen vormen ze een smaakvol geheel. Reken op een uur en je verwent er 8 personen mee. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
Voor
8
personen
- 200 gram gepelde amandelen
- 2 eiwitten
- 70 gram bloem
- 150 gram suiker
- boter om in te vetten
- poedersuiker
Benodigdheden
- Oven
- Keukenmachine
Bereidingswijze
- Maal de amandelen in een keukenmachine fijn.Klop de eiwitten stijf en voeg de bloem en de suiker toe.Begin met roeren en ga daarna kneden.Vorm hiervan een rol met een doorsnede van 4 cm.Snijd deze met een dun en scherp mes in plakjes van 1 cm.dik en leg deze op een beboterde bakplaat.Schuif deze in een voorverwarmde oven van 175C.en bak de koekjes in circa 15 min.gaar en lichtbruin.Haal ze meteen met een pannenkoekenmes van de plaat en laat ze op een rooster afkoelen.Bestrooi ze met poedersuiker wanneer ze nog warm zijn.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Portugese amandelkoekjes?
Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Portugese amandelkoekjes te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Portugese amandelkoekjes?
Portugese amandelkoekjes hoort bij de Europese keuken.

Ben ze nu aan het bakken maar bij mij zijn ze na 25 min. Nog steeds niet helemaal hard…
Het recept geeft niet aan wanneer de amandelen er bij moeten! Ik snap Jelle’s opmerking: het deeg wordt niet kneedbaar. Misschien lukt dat wel als je de amandelen helemaal tot poeder maalt. Dat heeft niet mijn voorkeur. Ik heb de grof gemalen amandelen door het deeg geroerd en er bergjes van op de bakplaat gemaakt. Lekker wordt het natuurlijk wel met deze ingredienten.
mmmm lekker hoor:p:p
Mmm! Héérlijke koekjes!:p
Geeft ongeveer 24 koekjes van 4 cm diameter. Heel lekker en super eenvoudig.:o:D
het deeg plakt te veel,hierdoor word het niet vast. Hoe kan dat? gr anoniem 😀
ik vind dit een geweldige recept