Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: gekookte wortels, geraspte parmigiano reggiano en artisjokken.
Misschien ook lekker
Met Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Met gekookte wortels en geraspte parmigiano krijgt dit gerecht meteen karakter. Klaar in zo'n 50 minuten, goed voor 6 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.
Ingrediënten
- 700 gram gekookte wortels
- 40 gram boter
- geraspte parmigiano reggiano
- 8 artisjokken
- knoflook
- majoraan en munt
- droge witte wijn
- olijfolie
- peper en zout
Bereidingswijze
- Maak de artisjokken schoon: verwijder de buitenste bladeren, de uiteinden van de overige bladeren en snij de artisjokken in partjes. Laat ze 15 minuten stoven in een scheutje olie, met een teentje knoflook, 1/2 glas wijn, zout en peper en een theelepel fijngehakte kruiden. Haal de gekookte wortels door een groentezeef, breng de puree op smaak met de boter, een eetlepel geraspte parmigiano, peper en zout. Beboter 6 ovenschaaltjes, leg er om en om de artisjokkenpartjes en de wortelpuree in, bestrooi de gerechtjes met geraspte kaas en plaats de schaaltjes onder de grill.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree?
Gegratineerde ovenschotel met worteltjespuree hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.