Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen

Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 1
Delen: Pinterest

Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 12 personen. Belangrijkste ingrediënten: slagroom, bl gelatine en citroenen.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 12
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen combineert eenvoud met volop smaak. De combinatie van slagroom, bl gelatine en citroenen maakt het verschil. Reken op een uur en je verwent er 12 personen mee. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • 1000 ml slagroom
  • 5 bl gelatine
  • 3 st citroenen
  • 6 st eiwitten
  • 600 g witte chocolade
  • 50 g boter
  • 6 st eierdooiers
  • 2 st ananas (voor 48 dunne plakken/dakpannen)
  • poedersuiker
  • 300 g aardbeien
  • 500 ml frambozensorbet
  • 150 ml vruchten-coulis ( diepvries)
  • 12 st blaadje munt ('topjes')

Benodigdheden

  • Oven
  • Garde
  • Rasp

Bereidingswijze

  1. Chocolademousse:
  2. Klop 800 ml slagroom op tot yoghurtdikte en zet deze koel. Week de blaadjes gelatine een paar min in ruim koud water tot ze helemaal zacht zijn. Rasp de citroenschil en pers de citroenen uit. Laat 200 ml slagroom langzaam heet worden. Voeg de citroenschilletjes en het sap toe. Neem de citroen-room direct van het vuur. Los de gelatine erin op. Klop de eiwitten tot 'pieken': het eiwit moet stijf zijn, maar niet taai, dus niet al te lang kloppen. Smelt de chocolade au bain marie. Smelt de boter. Roer de gesmolten boter en eierdooiers door de gesmolten chocolade. Voeg vervolgens de citroenroom aan het chocolademengsel toe en roer alles met een garde door elkaar. Enigszins laten afkoelen. Schep eerst de helft van de geslagen room erdoor. Verder laten afkoelen en vouw de rest van de room en stijfgeklopte eiwitten er na elkaar met een spatel voorzichtig, snel en goed door. Koel de mousse zo lang mogelijk in de koelkast.
  3. Ananasdakpannen:
  4. Schil de ananas en snijd heel dunne plakken van 2 à 3mm dik (snijmachine). Leg de plakken ananas naast elkaar op een bakplaat met vetvrij papier. Laat ze in een warme oven van 140 °C ca 15 min 'drogen'. Neem ze uit de oven. Bestuif ze met poedersuiker. Verhoog de oventemperatuur tot 160 °C. En laat de plakken ananas dan in 5-10 min karamelliseren. Let op, neem ze, zodra ze bruin beginnen te kleuren, uit de oven! Laat ze op een droge plek / rooster afkoelen tot ze knapperig zijn.
  5. Maak na gebruik de snijmachine goed schoon.
  6. Serveren:
  7. Leg in het midden van het bord een ananas 'dakpan'. Schep een lepeltje mousse in het midden van de ananas. Leg de gehalveerde aardbeien om de mousse op de 'dakpan' en leg er weer een 'dakpan' op. Maak zo 3 lagen en sluit af met een dakpan. Leg er een mooie bol frambozensorbet naast. Schep er een lepeltje vruchten-coulis bij. Garneer het gerecht met munt.

Bron: eigen kookclub

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen?

Dit recept is voor 12 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen?

Ananasdakpannen met witte chocolademousse, citroen hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik — zo zien andere thuiskoks dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account — zo weten andere thuiskoks van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop — zonder wachtwoord.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten — gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.