Palingmousse in bladerdeeg

Amuse Borrelhapjes & tapas

Maak favoriet 9
Delen: Pinterest

Palingmousse in bladerdeeg is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 90 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: palingfilet, cc slagroom en velletjes bladerdeeg.

  • Bereidingstijd 90 minuten
  • Aantal personen 8
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Palingmousse in bladerdeeg is precies het soort hapje waarmee je gasten inpalmt. Alles draait om palingfilet, cc slagroom en velletjes bladerdeeg. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 60-65 gr palingfilet
  • 140 cc slagroom
  • 2 velletjes bladerdeeg
  • 2 blaadjes gelatine
  • 1 tl. Dille
  • Cayennepeper (naar smaak)
  • Zout
  • peterselie

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. De gelatineblaadjes in koud water minimaal 5 minuten weken. Palingfilet heel fijn snijden. De slagroom kloppen. Palingfilet, slagroom, cayennepeper en dille mengen. Eventueel wat zout toevoegen. De geweekte blaadjes gelatine aan een eetlepel water (net van de kook af) toevoegen en door het palingmengsel roeren. In een schaaltje laten opstijven. Na 1-1,5 uur de mousse op een bord storten en in dobbelstenen snijden.
  2. Twee plakjes bladerdeeg door midden snijden en 15 minuten in een 225°C voorverwarmde oven bakken. Uit de bovenkant van het bladerdeeg (na afkoelen) een dekseltje snijden.
  3. Het bakje vullen met de dobbelstenen palingmousse, een klein toefje peterselie erin steken en het dekseltje erop leggen.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Palingmousse in bladerdeeg?

Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Palingmousse in bladerdeeg te maken?

Reken op ongeveer 90 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Palingmousse in bladerdeeg?

Palingmousse in bladerdeeg hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

1 reactie

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.