Asperges met ganzenlever en rode portsaus is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: Benodigdheden, Fleur de sel en peterselie.
Misschien ook lekker
Op zoek naar een voorgerecht dat altijd scoort? Asperges met ganzenlever en rode portsaus is je antwoord. Benodigdheden en dun: samen vormen ze een smaakvol geheel. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- Benodigdheden
- 600 gram dun gesneden plakken ganzenlever
- Fleur de sel
- Takje peterselie
- 30 asperges geschild
- Witte peper
- Saus
- 2 dl. Kalfsfond
- 1 dl rode wijn
- 5 eetlepels bessengelei
- 3 selderijblaadjes
- 3 dl gevogelteboullion
- 4 dl rode port
- 2 laurierblaadjes
- 5 grof gesneden sjalotten
- Aardappel poffertjes
- 70 gram bloem
- 2 dl melk
- Boter
- 50 gram verse peterselie
- 150 gram aardappelen
- 2 eieren
- zout
Benodigdheden
- Koekenpan
- Rasp
Bereidingswijze
- Bereiding van de poffertjes
- Schil de aardappelen en rasp ze fijn en droog ze in een keukenhanddoek. Voeg de bloem toe en vermeng dit te samen met de melk, de fijn gesneden peterselie en de eieren tot een stevige gladde massa.
- Bestrijk daarna de uitsparingen van een poffertjespan met een klontje boter. Zet de pan op het vuur en laat de pan heet worden. Vul elke uitsparing voor 2/3 met het beslag.
- Laat de onderkant mooi bruin worden en de bovenkant drogen. Pas dan de poffertjes met een vork keren. Voor de baktijd zie hieronder.
- Bereiding asperges met ganzenlever
- Fruit de sjalotten en blus ze af met de rode port. Voeg vervolgens de rest van de saus ingrediënten toe.
- Laat dit inkoken tot de gewenste dikte (circa de helft inkoken), daarna zeven in een chinoise. LET OP VOOR EEN TE ZOETE SAUS.
- Monteer eventueel met een klontje boter. Kook de gehalveerde asperges beetgaar en voeg zout naar smaak toe. Droog de asperges en bak ze in een hete koekenpan met enkele druppels notenolie mooi bruin gekleurd. Bak de poffertjes zoals boven beschreven
Bron: kookclub
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Asperges met ganzenlever en rode portsaus?
Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Asperges met ganzenlever en rode portsaus te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Asperges met ganzenlever en rode portsaus?
Asperges met ganzenlever en rode portsaus hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.