Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven

Aardappels Avondeten & hoofdgerechten Vis & zeevruchten

Maak favoriet 7
Delen: Pinterest
Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven, AI-gegenereerde illustratie

Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: handen sperziebonen, citroenen en en graten).

  • Bereidingstijd 30 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Dit is een recept wat heel lekker is met een paar partjes citroen en lekkere nieuwe gekookte aardappelen

Ingrediënten

  • 2 handen sperziebonen
  • 2 citroenen
  • 2 stevige zalmfilets van ca 200 gr
  • (met vel maar zonder schubben
  • en graten)
  • 2 eetl. groene pesto
  • olijfolie,zeezout en zwarte
  • peper.

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. VOORBEREIDING
  2. Verwarm de oven voor op 200 gr of gasoven op stand 6.
  3. Maak de boontjes schoon door de steeltjes er af te snijden en de puntjes aan de onderkant te laten zitten.
  4. Halveer een citroen
  5. Scheur een strook aluminum folie van zo 1 meter af en vouw die dubbel.
  6. Leg daar nu een handje bonen op.
  7. Leg daar boven op een zalmfilet met het vel naar onderen en schep daarop een flinke schep groene pesto.
  8. Besprenkel dit met wat olijfolie en het sap van een halve citroen en bestrooi het geheel met wat zeezout en zwarte peper.
  9. Vouw de foli tot een dicht pakketje.
  10. Maak nu nog een zo zelfde pakketje en zet ze op een braadslee.
  11. HET BAKKEN VAN DE ZALM
  12. Zet de braadslee zo 15 min. in de voorverwarmde oven.
  13. Haal het er dan uit,laat de pakketjes een paar min. staan rusten alvorens ze je ze openmaakt en controleer als de zalm gaar is
  14. Serveer de pakketjes zo op een bord,of pak ze voor het serveren voorzichtig uit.

Dit is een recept wat heel lekker is met een paar partjes citroen en lekkere nieuwe gekookte aardappelen

Bron: Onbekend

Variatie & vervangen

Zalm kun je vervangen door een dikke moot kabeljauw of heilbot, maar die zijn magerder en drogen sneller uit; leg er dan een extra lepel pesto op. Groene pesto mag rode pesto worden, al overstemt die de vis eerder. Sperziebonen zijn uitwisselbaar met haricots verts, die dunner zijn en dus eerder gaar.

Van de redactie

Twee citroenen staan in de lijst, terwijl de bereiding er maar een halve gebruikt; de rest is bedoeld om erbij te serveren. Belangrijker is dat de sperziebonen rauw het pakketje in gaan en maar een kwartier meekrijgen, dus ze blijven behoorlijk knapperig. Wie ze zachter wil, blancheert ze twee minuten voordat ze het folie in gaan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven te maken?

Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven?

Zalm met sperziebonen en pesto uit de oven hoort bij de Hollandse keuken.

Hoe weet ik of de zalm gaar is?

Het recept laat de pakketjes na het bakken een paar minuten rusten en dan controleren. De zalm is gaar als het vlees zich met een vork laat scheiden en glazig noch droog is.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

7 reacties

  1. Beter is om de boontjes van te voren een paar minuten te koken (dan wel gelijk daarna koud water er overheen zodat ze niet te ver doorgaren), dan loop je niet het risico dat de zalm al gaar is en de boontjes nog rauw. En inderdaad de kooktijd is wat aan de lage kant, hoewel zalm op zich wel iets rauw mag zijn. Ik zou de timer de volgende keer op 25 minuten zettten denk ik.

  2. De tijd in de oven leek me erg kort, en heb het later helaas in de pan gedaan alles was nog hard. Wel heb ik gedaan wat er stond. Het was heerlijk. Moet de oventijd echt niet langer????? met groet Addy.

  3. Ik heb het geprobeerd. De maak is supergoed en het is makkelijk te maken. Alleen… Hoe worden de boontjes en de vis zo gaar. Ik heb ze nog even terug gedaan in de oven maar dat was niet voldoende helaas. Ik vraag me dus af of de bonen niet voorgekookt moeten worden en of het geheel niet langer of heter in de oven moet.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.