Zalm met Kappertjes-Krenten-Gember-Boter is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 135 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: rijstolie, *grof zout en veel peper en kappertjes.
Misschien ook lekker
DIEN OP : Doe op een bordje een gebakken zalmfiletje, bestrooi met flink peper en leg dan op het filetje een of twee plakjes speciale boter.
OPTIONEEL: Versieren met een paar garnaaltjes en wat fijngeknipte bieslook.
Ingrediënten
- 6 zalmfilets op vel van ongeveer 180 - 200 gram elk
- 1 - 2 eetlepels rijstolie
- *grof zout en veel peper
- 6 eetlepels krenten* die een uur geweekt hebben in heet water
- 6 eetlepels kappertjes
- *zest van 1 citroen geraspt of fijn gesnipperd
- N.B.:Een andere vissoort kan ook, als die maar stevig is
- 1 eetlepel citroensap
- 2 eetlepels vers geraspte gemberwortel
- 1 eetlepel vers gehakte korianderblaadjes
- 125 gram zachte roomboter
- N.B.II : Rozijn is een gedroogde druif, krent is een kleine pitloze druif die ook is gedroogd. De kans dat je bij rozijnen pitten aantreft is dus aanwezig.
Benodigdheden
- Keukenmachine
Bereidingswijze
- 1). Wrijf de vismoten in met zout en leg ze even apart. Ga ondertussen de kappertjes-krenten-gemberboter maken. Wel om de 10 minuten het afgelopen vocht van de vismoten aftappen.
- 2). We gaan er van uit dat de krenten al een uur geweekt hebben.
- 3).Doe de krenten, kappertjes, gember, koriander, citroenzest en -sap in de keukenmachine en draai daarvan een homogeen mengsel.
- 4).Nu gaat de zachte boter er bij en werken we de krentenmix in de keukenmachine door de boter.
- 5).De botermix wordt op een vetvrij folie of papier gelegd en tot een worst ingedraaid en gebonden. Dit gaat de ijskast in om op te stijven
- 6).De vis heeft wat vocht verloren en heeft enig zout opgenomen, wordt nu droog gedept en op het vel gebakken in de heet gemaakte olie in een anti-aanbakpan. Het vet onder de huid wordt weggebakken en daarna wordt de vis even op de vleeskant gelegd. De kern van de vis mag nog best rosé zijn.
- 7).De boter wordt in pakken gesneden.
DIEN OP : Doe op een bordje een gebakken zalmfiletje, bestrooi met flink peper en leg dan op het filetje een of twee plakjes speciale boter.
OPTIONEEL: Versieren met een paar garnaaltjes en wat fijngeknipte bieslook.
Bron: Jan A.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Zalm met Kappertjes-Krenten-Gember-Boter?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Zalm met Kappertjes-Krenten-Gember-Boter te maken?
Reken op ongeveer 135 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Zalm met Kappertjes-Krenten-Gember-Boter?
Zalm met Kappertjes-Krenten-Gember-Boter hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Jan weer een geweldig recept, maar mijn buikje zit na zo’n voorgerecht vol, dus we eten het als hoofdgerecht.