Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken

Gebak Kinderen Koeken Taarten, gebak & ijs

Delen: Facebook Pinterest
Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken — AI-gegenereerde illustratie

Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 90 minuten, genoeg voor 20 personen. Belangrijkste ingrediënten: donkere basterdsuiker, lichtbruine basterdsuiker en koek en speculaaskruiden.

  • Bereidingstijd 90 minuten
  • Aantal personen 20
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Dit is een lekkere glutenvrije peperkoek die je zelf kunt verrijken met rozijnen, dadels, noten, gedroogde granberry's en ander gedroogd fruit.

Ingrediënten

  • 500 gram Schär glutenvrij meel voor koeken en cakes
  • twee theelepels bakpoeder glutenvrij
  • 250 gram donkere basterdsuiker
  • 250 gram lichtbruine basterdsuiker
  • 1½ eetlepel koek en speculaaskruiden
  • 3 eieren
  • 3 eetlepels honing
  • 300 ml lauw water

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Klop alle ingrediënten, behalve het meel, eerst goed luchtig en spatel er dan het gezeefde meel en bakpoeder door.
  2. Verdeel het deeg in de twee met papier beklede vormen en bak ze in 1-1½ uur gaar op 170 graden, test met een houten sateprikker of het gaar is alvorens je de koeken uit de oven neemt, die moet er droog uit komen.

Dit is een lekkere glutenvrije peperkoek die je zelf kunt verrijken met rozijnen, dadels, noten, gedroogde granberry’s en ander gedroogd fruit.

Bron: Doriet Janssen

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken?

Dit recept is voor 20 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken te maken?

Reken op ongeveer 90 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken?

Twee Glutenvrije ontbijt of peperkoeken hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

2 reacties

  1. Heb je recept net geprint en ga het straks bakken voor mijn man die gv moet eten. Kan mooi tegelijkertijd met een brood in de oven. Ben benieuwd.

Laat een reactie achter