Italiaanse loempiataart met rode pesto

Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans Vegetarisch & vegan

Delen: Pinterest
Italiaanse loempiataart met rode pesto
  • Bereidingstijd 55 minuten
  • Aantal personen 2
  • Keuken
  • Herkomst
  • Dieet vegetarisch

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Eerder maakte ik deze loempiataart die gebaseerd is op de Aziatische keuken en de Loempia Taart met kip en veel groente, zo is deze taart gebaseerd op de Italiaanse keuken.
Lekker en vegetarisch en gemakkelijk te maken met slechts 6 ingrediënten.

Ingrediënten

  • 450 gr italiaanse groente
  • 2.5 el rode pesto
  • 1 el olijfolie voor warme bereidingen + invetten
  • 5 vellen filodeeg ontdooid
  • 1 el italiaanse kruiden
  • 100 g cottage cheese
  • 2 eieren

Bereidingswijze

  1. Verwarm de olijfolie in een hapjespan en voeg de groente, Italiaanse kruiden met peper uit de molen naar smaak ( zout indien gewenst ) toe en roerbak circa 5 minuten. Roer de laatste 2 minuten de pesto door het geheel.
  2. Vet een ovenschaal dun in met olijfolie en bedek de schaal met 2 vellen ontdooide filodeeg.
  3. Leg de andere vellen zodanig in de schaal, dat ongeveer de helft over de rand van de schaal steekt om straks terug te vouwen over de groente en de topping.
  4. Stort de groente in de schaal.
  5. Klop de eieren met de cottage cheese los en breng op smaak met peper en ( zout indien gewenst )
  6. Giet dit mengsel over de groente.
  7. Vouw de overhangende stukken filodeeg over het geheel, zodat alles bedekt is.
  8. Kwast dun in met olijfolie en zet de taart voor 45 minuten in een voorverwarmde oven van 175 graden.
  9. Halveer en serveer. Lekker met extra salade.

Eerder maakte ik deze loempiataart die gebaseerd is op de Aziatische keuken en de Loempia Taart met kip en veel groente, zo is deze taart gebaseerd op de Italiaanse keuken.
Lekker en vegetarisch en gemakkelijk te maken met slechts 6 ingrediënten.

Voedingswaarde

Energie513 kcal
Eiwitten22.2 g
Vetten12.5 g
Koolhydraten70.2 g

Bron: eetse.nl

Tips van de kok

Mocht de taart te fel bruinen bedek dan de bovenkant met aluminium folie.

Met het ontdooien van het deeg ging iets mis. Waarschijnlijk te nat. Te laat deze mooie tip gelezen.

Haal het deeg uit de verpakking en leg het op een groot bord. Dek dit af met plasticfolie of een vochtige theedoek. Laat het zo een paar uur staan, zo’n 4 uur is vaak wel genoeg.

Minder tijd?Heb je minder tijd, dan kun je filodeeg ook op kamertemperatuur ontdooien. Haal het uit de verpakking en leg het op een bord of snijplank. Dek het deeg af met een vochtige theedoek en laat dit 1 of 2 uur rusten.

Lekker hierbij

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.