Fusilli met ansjovissaus is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: fusilli, knoflook in kleine stukjes en zwarte olijven.
Lekker pittig als je daarvan houdt. Ik ontzout de ansjovis nooit, ik vind het lekker zo, maar anders eerst in melk laten ontzouten.
Ingrediënten
- 400 gram fusilli
- 50 gram ansjovisfilets (blik) Als je die te zoutig vindt, laat ze 1/2 uurtje ontzouten in 1 dl melk.
- 2 teentjes knoflook in kleine stukjes
- 1/2 rode Spaanse peper, zonder zaadjes, fijngehakt
- 100 gram zwarte olijven, gehalveerd, zonder pit
- 350 gram gezeefde tomaten (blik of pak)
- 0,5 dl olijfolie
- 25 gram boter
- 1 el kappertjes
- 1 tl verse oregano fijngehakt of een mespunt gedroogde oregano
- 1 el peterselie fijngehakt
- peper
Bereidingswijze
- De ansjovis uit laten lekken en dan fijnhakken.
- De saus maken: De olijfolie en de boter op matig vuur verhitten en hierin de knoflook en de Spaanse peper fruiten. (ong. 2 minuten)
- Dan toevoegen: de olijven + de gezeefde tomaten + de kappertjes + de oregano. Aan de kook brengen en dan 15 minuten zacht laten koken tot een dikke saus. Af en toe roeren.
- Ondertussen de fusilli volgens kookvoorschriften al dente koken.
- Als de saus ingedikt is na die 15 minuten de ansjovis en de peterselie + peper door de saus roeren en nog 2 minuutjes laten sudderen.
- De fusilli afgieten, terug in de pan doen of in een schaal en de saus snel door de pasta mengen. Direct serveren.
Lekker pittig als je daarvan houdt. Ik ontzout de ansjovis nooit, ik vind het lekker zo, maar anders eerst in melk laten ontzouten.
Bron: Blue Band kookboekje: Pasta en Rijst 1992
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Fusilli met ansjovissaus?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Fusilli met ansjovissaus te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Fusilli met ansjovissaus?
Fusilli met ansjovissaus hoort bij de Europese keuken.






Ja, lekker he? Het recept is volgens het boekje, maar ik vind het ook lekkerder als het pittiger is. Bedankt voor je reactie.
Heerlijk met iets meer ansjovis en een hele peper.