Citroen-hazelnootrol

Taarten, koek & gebak Toetjes & nagerechten

Delen: Pinterest
Citroen-hazelnootrol, AI-gegenereerde illustratie

Citroen-hazelnootrol is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: eieren, hazelnoten en bloemsuiker.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 8
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Citroen-hazelnootrol vult je keuken met de geur waar je meteen vrolijk van wordt. Met eieren, hazelnoten en bloemsuiker krijgt dit baksel meteen karakter. Reken op zo'n 45 minuten en je verwent er 8 personen mee. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.

Ingrediënten

  • 4 eieren
  • 80g hazelnoten
  • 120g bloemsuiker
  • De geraspte schil van 3 onbehandelde citroenen
  • Het sap van 1 citroen, gezeefd
  • 15g bloem
  • 1,5dl room
  • Poedersuiker om af te werken

Benodigdheden

  • Oven
  • Bakblik

Bereidingswijze

  1. Roer de eidooiers los met het citroensap, 75g suiker en de geraspte schil van 2 citroenen. Sla de eiwitten tot schuim en voeg er 25g suiker aan toe.
  2. Werk de bloem en de fijngehakte hazelnoten door het dooiermengsel en spatel er dan voorzichtig de eiwitten onder. Verdeel het beslag over een met bakpapier bedekt bakblik van 33 x 23 cm en bak 20 à 25 minuten in een voorverwarmde oven op 180°C.
  3. Neem het deeg uit de oven en leg het, met bakpapier en al, op een vochtige handdoek. Rol de koek met de handdoek erom op en laat zo opgerold afkoelen.
  4. Sla de room lobbig met 10g suiker en het overgebleven citroensap. Ontrol de koek, smeer er de room op en rol opnieuw op. Zorg dat de naad onderaan ligt zodat de rol goed dicht blijft en bestuif met poedersuiker.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Citroen-hazelnootrol?

Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Citroen-hazelnootrol te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Citroen-hazelnootrol?

Citroen-hazelnootrol hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

10 reacties

  1. I will try this out today, it looks so delicious..!!! I will let you know if it was okay.

  2. En is 15 gram bloem niet een beetje weinig?

  3. kan iemand mij vertellen wat bloemsuiker is?? Is dat gewone bloem?

  4. moet dit bevroren zijn om door te geven of is dat niet nodig?

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.