Cakerol met frambozen en hazelnootpasta is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: eieren, maïzena en hazelnootpasta.
Op zoek naar een baksel dat altijd scoort? Cakerol met frambozen en hazelnootpasta is je antwoord. De combinatie van eieren en bloem maakt het verschil. In zo'n 40 minuten staat het op tafel, genoeg voor 6 personen. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 4 eieren
- 100 g suiker
- 75 g bloem
- 25 g maïzena
- 1 pot hazelnootpasta
- 150 g verse frambozen
- of ontdooide frambozen, doos 300 g
- 2 eetlepels poedersuiker
Benodigdheden
- Oven
- Mixer
Bereidingswijze
- Oven voorverwarmen op 175 °C. Eieren voorzichtig splitsen; er mag geen spatje dooier in het eiwit terechtkomen. In vetvrije kom eiwitten met 75 g suiker met mixer tot stijve pieken kloppen. Gardes schoonspoelen en dooiers met 25 g suiker tot dikke, witte crème mixen. Eiwitschuim door dooiercrème spatelen. Bloem met maïzena boven eiermengsel zeven en voorzichtig erdoor spatelen (= biscuitbeslag). Beslag over bakplaat uitschenken en met spatel gladstrijken. Bakplaat in midden van oven zetten en biscuitdeeg in ca. 20 min. lichtbruin en gaar bakken. Bakplaat uit oven nemen, schone theedoek erop leggen en geheel voorzichtig omkeren. Bakplaat en bakpapier verwijderen. Bovenkant van deeg volledig met hazelnootpasta bestrijken en frambozen erover verdelen. Nog warme deeg met behulp van theedoek meteen oprollen (anders wordt het biscuitdeeg te hard en breekt). Gebakrol met poedersuiker bestrooien en laten afkoelen alvorens in plakken te snijden.
Bron: dr. oetker
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Cakerol met frambozen en hazelnootpasta?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Cakerol met frambozen en hazelnootpasta te maken?
Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Cakerol met frambozen en hazelnootpasta?
Cakerol met frambozen en hazelnootpasta hoort bij de Hollandse keuken.






Heb hem juist gemaakt.
Lekkere biscuit maar de randen waren hard en die kon dan niet rollen.
Misschien beter dat je de oven op 150° zet.
😉