Boemkoollasagne met knoflooksaus

Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans

Delen: Pinterest
Boemkoollasagne met knoflooksaus, AI-gegenereerde illustratie

Boemkoollasagne met knoflooksaus is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: kipfilet, uien en halve liter melk.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 2
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Ik wilde geen aardappels vlees en bloemkool. Ik had nog wat lasagne bladen in de diepvries, toen heb ik dit gemaakt. Mijn vriend en ik vonden het heerlijk

Ingrediënten

  • 200 gram kipfilet
  • 2 uien
  • 2 eetlepels bloem
  • halve liter melk
  • vloeibare boter
  • een kleine bloemkool
  • 2 theelepels knoflookpasta
  • peper
  • zout
  • nootmuskaat
  • half pak verse lasagne
  • Parmezaanse kaas
  • paneermeel

Benodigdheden

  • Oven
  • Ovenschaal
  • Garde

Bereidingswijze

  1. Snijd de kipfilet in stukjes, snipper de uien. Bak de kipfilet bruin met peper en zout, doe er de uien bij. Bak tot ze glazig zijn.
  2. Snijd de bloemkool in kleine roosjes en kook die vijf minuten.
  3. Maak een saus van de vloeibare boter, bloem en melk.
  4. Verhit de boter in een pan, knoflook er bij, roer daarna snel de bloem met een garde door heen. Steeds een scheutje melk erbij, als het weer kookt, weer melk erbij, tot de melk op is. Het is de bedoeling dat het een wat dikkige saus wordt. Als dat niet zo is kun je er een theelepel maïzena opgelost in water bij doen. Tot je de juiste dikte hebt. Kruid de saus met peper, zout en nootmuskaat.
  5. Vet een ovenschaal in en doe een laagje kip met uien, daarna een laagje bloemkool, dan een laagje saus, een beetje Parmezaanse kaas, dan de lasagnebladen en dan weer kip met uien, tot alles op is, sluit af met een laagje saus. Strooi over de laatste laag een laagje Parmezaanse kaas en wat paneermeel. Verdeel over de schaal een flink aantal druppels vloeibare boter.
  6. Nu 25 tot 30 minuten in de oven. Eetsmakelijk.

Ik wilde geen aardappels vlees en bloemkool. Ik had nog wat lasagne bladen in de diepvries, toen heb ik dit gemaakt. Mijn vriend en ik vonden het heerlijk

Bron: Eigen bedenksel.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Boemkoollasagne met knoflooksaus?

Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Boemkoollasagne met knoflooksaus te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Boemkoollasagne met knoflooksaus?

Boemkoollasagne met knoflooksaus hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.