Chilisaus is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: witte of rode wijnazijn, pepers en knoflook.
Misschien ook lekker
Ik had pepers over, na goed zoeken op internet kwam ik een recept tegen. Deze heb ik volledig naar eigen smaak aangepast, maar in grote lijnen komt het wel overeen.
Ingrediënten
- 10 eetlepels witte of rode wijnazijn
- 10 eetlepels water
- 10 eetlepels suiker
- 5 - 10 pepers (kan van diverse soorten)
- 4 teentjes knoflook
- 2 eetlepels olie
- 2 theelepels zeezout
Bereidingswijze
- Breng de wijnazijn met het water en de suiker aan de kook, laat het tot een siroop inkoken (niet te dik, bij afkoelen wordt het dikker).
- Maak de pepers schoon (haal de zaden er uit voor minder scherpte) en hak ze fijn, meng het vervolgens met het zout. Pers de knoflook uit en fruit dit in de olie. Voeg vervolgens de knoflook en pepers bij de siroop. Roer het goed. Doe het vervolgens in de (weck)pot en laat het afkoelen.
Ik had pepers over, na goed zoeken op internet kwam ik een recept tegen. Deze heb ik volledig naar eigen smaak aangepast, maar in grote lijnen komt het wel overeen.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Chilisaus?
Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Chilisaus te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Chilisaus?
Chilisaus hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Ook weer een leuk recept, en lekker pittig:p:p:p:p 😀
Dank je 🙂
Vraagje: als ik dit dus luchtdicht afsluit: hoe lang is het houdbaar?
Vandaag het eerste flesje chilisaus gemaakt volgens jouw recept. 10 pepers gebruikt, heerlijk pittig. Ga meer maken, want er ligt nog ± 1 kg.te wachten om verwerkt te worden. Ga me ook maar eens aan sambals wagen.
Ik heb ook veel pepers in de tuin en vind chilisaus heerlijk en ook leuk om cadeau te doen. In de vriezer zit ook nog een hoop dus aan de slag maar. groetjes, Dorry;)
Zelf maken is leuk maar in dit geval koop ik gewoon een fles chilisaus. Groetjes Gerda ;):p:D
Yep 🙂 dan ga je op internet zoeken om ideën op te doen hahaha!!
Tja Harry, je moet wat met al jouw pepers!! (Geintje)
:D:D:D:D