Tomatensoep van Yvonne

Soepen

Maak favoriet 8
Delen: Facebook Pinterest

Tomatensoep van Yvonne is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 180 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: tomaten, grote ui en gehakt.

  • Bereidingstijd 180 minuten
  • Aantal personen 6
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Mijn moeder maakte altijd zo'n soort tomatensoep. Ik heb haar nooit gevraagd naar 't recept, alleen af en toe gekeken als ze bezig was. Helaas is ze in 1994 overleden en maak ik de soep nu vanuit mijn herinnering.

Ingrediënten

  • 2 kilo tomaten
  • 1 grote ui
  • 300 gram gehakt (h.o.h.)
  • 3 kippenbouillontabletten
  • handje vermicelli
  • beetje margarine

Bereidingswijze

  1. Snij de tomaten in vieren (schillen hoeft niet) en de ui in kleine stukjes. Doe wat margarine in een soeppan en fruit hierin de ui. Voeg de tomaten toe en een liter water en laat dit aan de kook komen. Laat die ong. 1 1/2 uur zachtjes koken. Draai ondertussen balletjes van het gehakt. Zet na een uur een roerzeef op een ander pan en giet de inhoud van de soeppan hierin. Roer de massa door de roerzeef en schraap de onderkant goed schoon. Vul hierna de pan aan met water tot er 2 liter water in zit. Voeg de kippenbouillontabletten, de gehaktballetjes en de vermicelli toe en laat nog 10 minuten koken.

Mijn moeder maakte altijd zo’n soort tomatensoep. Ik heb haar nooit gevraagd naar ’t recept, alleen af en toe gekeken als ze bezig was. Helaas is ze in 1994 overleden en maak ik de soep nu vanuit mijn herinnering.

Bron: Mijn moeder

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Tomatensoep van Yvonne?

Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Tomatensoep van Yvonne te maken?

Reken op ongeveer 180 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Tomatensoep van Yvonne?

Tomatensoep van Yvonne hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Beoordeel dit recept

1 reactie

  1. Het lijkt me ook wel lekker als je er ook nog wat ribjes erin doet dan heb je buiten de smaak van de gehaktballetjes een lekkere vleessmaak aan de soep, ik probeer het allebei een keer uit

Laat een reactie achter