Geroosterde vijgen

Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 4
Delen: Pinterest
Geroosterde vijgen, AI-gegenereerde illustratie

Geroosterde vijgen is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 25 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: verse vijgen, geplette hazelnoten en blonde rozijnen.

  • Bereidingstijd 25 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Met Geroosterde vijgen zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van koffielepel Boursin, verse vijgen en geplette hazelnoten maakt het verschil. In zo'n 25 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • 4 koffielepel Boursin Cuisine - Drie Pepers
  • 8 verse vijgen
  • 30 g geplette hazelnoten
  • 30 g blonde rozijnen
  • 30 g amandelschijfjes
  • 4 eetlepel honing
  • 4 plakjes brioche

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 220 °C (th. 7).
  2. Beboter een ovenschotel en leg er de sneetjes brioche in.
  3. Was de vijgen en snijd ze in kruisvorm. Schik ze op de brioche.
  4. Leg een lepeltje Boursin op elke vijg, bestrooi met de hazelnoten, de amandelschijfjes, de rozijnen en de honing.
  5. Zet een vijftiental minuten in de oven en serveer warm.

Bron: Boursin

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Geroosterde vijgen?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Geroosterde vijgen te maken?

Reken op ongeveer 25 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Geroosterde vijgen?

Geroosterde vijgen hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.