Gestoofde groenten met een pittige smaak is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: rode paprika, groene paprika en gele paprika.
Klik op foto om te vergroten.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 1 rode paprika
- 1 groene paprika
- 1 gele paprika
- 200 gr champignons
- 2 wortelen
- 2 sjalotjes
- 4 teentjes look
- 2 soeplepels curry ketchup
- 1 mespuntje pilipili
- currypoeder
- mosterdzaad
- marjolein
- 100 ml witte porto
- een scheutje olijfolie
- een beetje goede boter
Bereidingswijze
- Paprika's ontdoen van pitjes snijd deze grof.
- Champignons in vier snijden.
- Wortelen in de lengte doorsnijden en in ringen snijden.
- Sjalotjes fijn snijden.
- Look door de lookperser doen.
- Stoof de groenten beetgaar gekruid aan in olijfolie samen met de curry ketchup. Als laatste de porto toevoegen laat nog even stoven. Voor het opdienen de boter eronder mengen.
- Indien nodig een beetje bijbinden.
Klik op foto om te vergroten.
Bron: Derbyke & Elmo
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Gestoofde groenten met een pittige smaak?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Gestoofde groenten met een pittige smaak te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Gestoofde groenten met een pittige smaak?
Gestoofde groenten met een pittige smaak hoort bij de Belgische keuken.


je hebt inderdaad nog veel in petto, Zwarte Woud vakantie met de woefkes is super geweest 😉
zeker weten, in juni een weekje Turkije, een midweek Nieuwpoort en een weekend Duitsland. Juli een weekendje shoppen in Dusseldorf, augustus, een weekendje Moezel (wijn gaan tanken) September nog een cruise, oktober eventjes rustig, november een midweek Londen, December Duitsland Silvester. Dus we kijken er nog naar uit. En in het zwarte woud, ook een leuke vakantie gehad ?
Geeft niet, en hopelijk heb je er van genoten 😉
Komt terug in orde, te veel weg geweest. Sorry !!
Fijn om te horen, maar ik mis wel je gerechten op Kookjij dus dame posten he , we kijken er naar uit 😉 groetjes van ons 4tjes
Hoi Hilde, weeral een receptje dat uit mijn favorieten verdwijnt naar mijn kookboek, lekker en simpel.
Hallo ger2, wij noemen het pilipili, voor jullie blijkbaar piri piri. Hier een kleine uitleg:
De piri-piri (Swahili voor rode peper, bekend als Afrikaanse rode duivel) komt oorspronkelijk uit Amerika en is door Portugese zeevaarders naar Afrika gebracht. Daar werd het al snel deel van een kruidenmix, ook wel in de vorm van een olie.
De Portugezen namen deze uit Mozambique en Angola mee terug naar Portugal waar het nu een populair ingrediënt in de nationale keuken is. Vanuit Portugal begon het zich via Zuid-Afrika en India over de rest van de wereld te verspreiden. De restaurantketen Nando’s richt zich op met piri-piri gemarineerde kipgerechten.
Piri-piri bestaat in zijn eenvoudigste vorm uit olie, cayennepeper, chilipeper en keukenzout. Een veelgebruikte variant bestaat uit een handgemalen melange van de Spaanse paprika, sel gris (Frans zeezout), piri-piripepers, oregano, gember, kardemom, knoflook en uiensnippers.
Neem het van mij aan “lekker” laat ik aan jou over maar gezond in elk geval :);):p
Hallo Hilde,
De kruiden zijn voor mij wat verwarrend.
Bedoel je misschien piripri kruiden?van de Portugese piripri kip. verder lijkt het me lekker en gezond, vooral als indien mogelijk biologische producten gebruikt worden.