Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen

Avondeten & hoofdgerechten Vegetarisch & vegan

Maak favoriet 0
Delen: Pinterest
Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen, AI-gegenereerde illustratie

Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: courgette, vastkokende aardappelen en krulsla.

  • Bereidingstijd 50 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst
  • Dieet vegetarisch

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen brengt een vleugje van de Belgische keuken op je bord. Courgette, vastkokende aardappelen en krulsla spelen hier de hoofdrol. Klaar in zo'n 50 minuten, goed voor 4 personen. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.

Ingrediënten

  • 600 g courgette
  • 400 g vastkokende aardappelen
  • 1 krulsla
  • 250 g ricotta
  • 2 eieren
  • 60 g bloem
  • 1 mespunt nootmuskaat
  • 2 takjes verse tijm
  • ciderazijn
  • olijfolie
  • zout
  • zwarte peper

Benodigdheden

  • Rasp

Bereidingswijze

  1. Rasp de ongeschilde courgettes en duw door een zeef om er zoveel mogelijk vocht uit te halen. Klop de eieren los met de ricotta en kruid met de nootmuskaat, peper en zout. Giet de bloem erbij en meng. Voeg ook de geraspte courgette toe en roer om. Verhit de olijfolie in een pan en bak hoopjes van 2 el van het mengsel, zo’n 5 min langs elke kant. Bak tot alles opgebruikt is en hou warm.
  2. Schil de aardappelen en snij ze in grote stukken. Bak de aardappelblokjes goudbruin in een pan met wat olijfolie en breng op smaak met de tijm, peper en zout.
  3. Maak een vinaigrette van 2 el olijfolie en 1 el ciderazijn en kruid met peper en zout. Breng de sla op smaak met deze vinaigrette. Serveer met de gebakken aardappeltjes en de courgettekoekjes.

.

Bron: carrefour

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen te maken?

Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen?

Koekjes van courgette en ricotta, krulsla en gebakken aardappelen hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.