Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes

Voorgerechten Warm

Delen: Facebook Pinterest
Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes — AI-gegenereerde illustratie

Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: eendenborstfilets, grove mosterd en rietsuiker.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 10
  • Moeilijkheid Pittig
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Met Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Dun en eendenborstfilets: samen vormen ze een smaakvol geheel. In een uur staat het op tafel, genoeg voor 10 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 10 plakjes dun gesneden livar ham
  • 4 eendenborstfilets
  • 1 eetlepel grove mosterd
  • 1 theelepel rietsuiker
  • 20 kwartelboutjes
  • 2 gesnipperde sjalotten
  • peper en zout
  • 1 eetlepel bruine basterd suiker
  • scheutje rode wijn
  • scheutje gevogelte bouillon
  • Japanse raap steeltjes

Benodigdheden

  • Oven
  • Ovenschaal

Bereidingswijze

  1. Bereidingswijze:
  2. Meng de grove mosterd met de rietsuiker en hou deze apart.
  3. De eendenfilets op de vetkant fijn rasteren en deze kruiden met peper en zout.
  4. Dan in een droge (koude pan) gedurende 4 minuten krokant op de vetlaag aanbakken.
  5. Op de vleeskant ca 2 minuten nabakken.
  6. Op een bakplaat leggen en instrijken met het mostermengsel.
  7. in de oven op 50 graden zacht verder garen. De Kwartelboutjes aanbakken en dan de sjalotten toevoegen, enkele minuten meebakken. De bruine suiker toevoegen en licht laten karameliseren. Afbiussen met rode wijn en gevogelte bouillon en zacht laten garen.
  8. Vlak voor het serveren:
  9. De livar ham uitleggen op een ovenschaal en deze in de oven op 180 graden enkele minuten drogen.
  10. De Japanse raapsteeltjes in het midden van de borden aanbrengen.
  11. Aromatiseer deze met een aceto van truffel.
  12. De eendenfilet uit de oven halen en deze trancheren. De kwartelboutjes uit de fond halen en eveneens bij de salade leggen.
  13. De salade garneren met de lucht gedroogde livar

Bron: Kookstudio Herman Maessen

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes?

Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes?

Eendenborstfilet en gekonfijte kwartelboutjes met lucht gedroogde livar op Japanse raapsteeltjes hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter