Champignons gevuld met slakken

Bijgerechten Voorgerechten & amuses

Maak favoriet 3
Delen: Pinterest
Champignons gevuld met slakken, AI-gegenereerde illustratie

Champignons gevuld met slakken is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: slakken uitgelekte, gesnipperde sjalotjes en fijngehakte peterselie.

  • Bereidingstijd 20 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Champignons gevuld met slakken is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. De combinatie van champignonhoeden, slakken uitgelekte en gesnipperde sjalotjes maakt het verschil.

Ingrediënten

  • 16 grote champignonhoeden en schoongemaakt
  • 16 slakken uitgelekte,afgespoelde uit blik (of vers)
  • 30 gram boter
  • 3 gesnipperde sjalotjes
  • 3 eetlepels fijngehakte peterselie
  • 2 eetlepels olijolie
  • 2 eetlepels paneermeel
  • 1 eetlepel geplette groene peperkorrels
  • peper,zout
  • plakjes citroen

Bereidingswijze

  1. Verhit de boter op middelhoog vuur in een koekepan.Voeg de champignons toe en laat ze 2-3 min.per kant bakken.Neem de champignonhoeden uit de koekepan en leg ze in een vuurvaste schaal.Verhit de olie in de koekepan,voeg de sjalotjes,peterselie,slakken en de groene pepers toe en laat het 2-3 min.op een hoog vuur bakken .Bestrooi royaal met peper en niet met zout.Vul de champignonhoeden met het slakkenmengsel.Bestrooi ze met paneermeel en zet ze 2 tot 3 min onder de voorverwarmde grill.Leg op ieder bordje 4 champignonshoedjes en versier het met een toefje peterselie en wat schijfjes citroen.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Champignons gevuld met slakken?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Champignons gevuld met slakken te maken?

Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Champignons gevuld met slakken?

Champignons gevuld met slakken hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.