Harlekijntaart is een gerecht uit de Afrikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 90 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: roomboter, eidooier en tarwebloem.
- Bereidingstijd 90 minuten
- Aantal personen 10
- Moeilijkheid Pittig
- Keuken Afrikaanse
- Herkomst Afrika
Harlekijntaart combineert eenvoud met volop smaak. Eidooier, tarwebloem en eieren: samen vormen ze een smaakvol geheel. In anderhalf uur staat het op tafel, genoeg voor 10 personen.
Ingrediënten
Voor
10
personen
- Voor het deeg:
- 100 gr roomboter
- 5 el suiker
- 1 eidooier
- 175 gr tarwebloem.
- Voor de vulling:
- 100 gr roomboter
- 2 eieren
- 125 gr suiker
- 1 el maïzena
- Voor de garnering:
- 1 banaan
- 1 nectarine
- 1 mango
- 8 Ã 10 aardbeien
- 100 gr frambozen
- 100 gr blauwe en witte druiven
- citroenmelisse.
Benodigdheden
- Oven
- Bakvorm
Bereidingswijze
- De oven voorverwarmen op 200C.De boter voor het deeg in stukjes snijden en met de suiker,eidooier en de bloem tot deeg kneden.De bodem en de randen van een bakvorm (23X23 cm.)bedekken met tweederde deel van het deeg.De randen vastzetten met een reepje aluminiumfolie.De taart onder in de oven 10 min.voorbakken.De boter smelten voor de vulling,Suiker en maïzena vermengen en door de boter roeren.Al roerend de eieren toevoegen en verwarmen tot het mengsel een dikke crème is geworden.Het aluminiumfolie voorzichtig van de bakvorm verwijderen en de crème over de bodem uitsmeren.Can het rest van het deeg rolletjes (1 cm.dik) maken en deze in een ruitpatroon op de taart leggen.Midden in de oven nog 15 min.bakken,dan laten afkoelen en de ruiten vullen met het verse fruit.
- Opmerking
- Het fruit in kleine stukjes snijden
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Harlekijntaart?
Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Harlekijntaart te maken?
Reken op ongeveer 90 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Harlekijntaart?
Harlekijntaart hoort bij de Afrikaanse keuken.



Maar hij lijkt me wel lekker, toch eens proberen!:)