Amerikaanse tomatenpie

Avondeten & hoofdgerechten

Delen: Pinterest
Amerikaanse tomatenpie, AI-gegenereerde illustratie

Amerikaanse tomatenpie is een gerecht uit de Amerikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 95 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: volkoren tarwemeel, koude roomboter en uien.

  • Bereidingstijd 95 minuten
  • Aantal personen 6
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Amerikaanse tomatenpie combineert eenvoud met volop smaak. Met volkoren tarwemeel, koude roomboter en uien krijgt dit gerecht meteen karakter. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 100 gram volkoren tarwemeel
  • 100 gram koude roomboter
  • 3 eetlepels water
  • voor de vulling:
  • 3 uien
  • 1 eetlepel roomboter
  • 1 theelepel kerriepoeder
  • zout
  • zwarte peper
  • 500 gram tomaten
  • 3 licht zure appels
  • 1 theelepel gedroogde rozemarijn
  • 60 gram geraspte emmentaler

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Meel, boter en water tot een deeg kneden en hiervan een bal vormen. In plasticfolie wikkelen en 1 uur in de koelkast zetten. Voor de vulling de uien in dunne ringen snijden en in de boter glazig bakken. Op smaak brengen met kerrie, zout en peper en af laten koelen. De oven voorverwarmen op 225 graden. Het deeg tussen 2 lagen plasticfolie dun uitrollen. Een vuurvaste schaal (24 cm) met het deeg bekleden. De bodem een aantal keren met een vork inprikken en onder in de oven 10 minuten voorbakken. De tomaten wassen en in plakken snijden. De appels schillen, klokhuizen verwijderen en grof raspen. De geraspte appel over de voorgebakken bodem verdelen, met de uienringen bedekken en daarop de plakken tomaat leggen. Op smaak brengen met zout, peper en rozemarijn. Bestrooien met geraspte kaas. De pie 15 minuten bakken. Warm serveren.

Bron: bakken met plezier

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Amerikaanse tomatenpie?

Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Amerikaanse tomatenpie te maken?

Reken op ongeveer 95 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Amerikaanse tomatenpie?

Amerikaanse tomatenpie hoort bij de Amerikaanse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

2 reacties

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.